Astrologovo pondělí 19.10.2020 – Dobré nebo zlé?

První zastavení Venušina týdne. Venuše v trigonu s Jupiterem. Jupiter v kvadrátu s Marsem. Takhle jsou rozdané karty. Konstelace mohou působit dvěma směry.

To dobré, co představuje příznivý aspekt Venuše s Jupiterem, přinese dost síly a odvahy zdolávat problémy a překážky, které nám nastražil život a symbolizuje je nepříznivý kvadrát Jupiteru a Marse. Den tak může být výrazně jiný než ty předchozí a my půjdeme do sebe a dojde nám o co tu kráčí. Nejen v mundánních, společenských aspektech, ale i ve vlastních životních procesech. Bude dost energie a dost odvahy se vzedmout a vzepřít všudypřítomně rozlézajícímu se marasmu postupující destrukce pomalého a slabého Marsu. Uvidíme svět i vlastní život příznivou optikou a v objektivních souvislostech.
Druhý směr je vnitřní, introvertní. Tady může zvítězit pohodlí neriskovat, bezpečí nic nepodniknout. Nechuť se pouštět do složitých nebo komplikovaně vypadajících řešení. A stane se to, že něco dočasného a nedomluveného akceptujeme jako setrvalý stav.
V prvním případě se záležitosti budou řešit hned teď a ihned tady. V tom druhém jako bychom získali čas (k rozhodování? k pochopení? ke smíření? k nabrání sil?) a komplikace budeme řešit v delším časovém období, případně řešení odložíme až do další konfliktní krize.

Nebude nic tak jednoduché, Merkur v opozici s Uranem nedají vydechnout, uvolnit se a odpoutat se od toho, co nás zatěžuje a tak si momentu a potenciální šance k rozhodnutí nemusíme všimnout. Navíc dostaneme skoro celý týden na to, abychom sebe i svět přesvědčili, co opravdu chceme, potvrdit si to budeme muset ještě dva krát.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...