Astrologovo pondělí 24.1.2022 – Mars vstupuje do Kozoroha

Dnes vchází Mars do Kozoroha, opouští ohnivého Střelce. Naše aktivity se zhustí, budou se koncentrovat do směrů, kde se nabízí lepší budoucnost. Staneme se pracovitějšími, soustředěnějšími, zodpovědnějšími. Budeme se zajímat o to, co bude, důležité pro nás budou další kroky. Kozoroží Mars je cílevědomý a každý z nás zná jistě své téma (nebo témata), kde se bude usilovně na budoucnosti pracovat.

V Kozorohu se Mars potká i s Plutem (3.3.) na 28. stupni a bude to velká konjunkce, protože se jí bude účastnit i Venuše. V Kozorohu má Mars dobrou pozici, je v povýšení a nebude muset čelit až na vyjímky žádný nepříznivým aspektům. Je tedy před námi několik týdnů (do 5.3.), ve kt. budeme moci uskutečnit své silné, čestné a důležité plány. Marsův dispozitor bude aktuálně Saturn ve Vodnáři, budeme tak pracovat nejen na vlastní samostatnosti, ale také na poznání a na tom, abychom pro sebe našli odpovědi na důležité otázky.

První den planety v novém znamení, první stupeň, ne kterém se nachází, to je většinou čas zmatků. Může se tak dít i u tak disciplinované planety, kterou je Mars v Kozorohu. Očekávejme, že my i leckdo další bude přehánět vlastní postoje, pravidla a zásady. Je před nám i střet koncepcí, plánů, ale možná i demonstrace síly. Nečekejme dlouhodobé vzplanutí konfliktů, po počátečním vzkypění se procesy přenesou s nižší intenzitou do chronického stádia postupného útlumu. Dobře ale uvidíme na to, komu o co aktuálně jde.

Trigon Venuše v Kozorohu a Uranu v Býku bude tentokrát dlouhodobá záležitost. Neklapne přesně na stupeň, Venuše se totiž bude otáčet do dopředného pohybu za týden a tak se už moc neposune. Celý tento týden můžeme tak sledovat mnohá venušanská témata. Postupně se před pravděpodobně každým z nás některé (nebo některá) otevřou a my budeme muset nějakým způsobem umět zareagovat. nejčastěji se budou věci týkat témat hodnoty, majetku, (ne)spokojenosti, tvorby všeho možného druhu, lásky všech možných podob, ale také kvality a kvalit, jež umíme v životě vidět, tvořit i vyžadovat. Důležitá rozhodnutí, pokud nepadnou dnes z důvodu velkého přetlaku, proběhnou až na konci týdne po velkolepém přezkoumání nitra a vlastní hodnoty.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...