Astrologovo pondělí 28.12.2020 – Moc a bezmoc

Slunce v trigonu s Uranem. Je čas na to, abychom si pořádně prohlédli svůj svět a udělali to, co jsme si dlouho přáli. Pro někoho je to volno, pro jiného výpověď z práce, pro třetího dlouho odkládaná akce, pro dalšího projekt, na který se těší … v nějaké podobě se budeme dnes setkávat s vlastními vizemi, sny a přáními. Něco se chytne a něco zůstane tak a ještě něco dalšího uskutečníme za čas. Přece jen aspekt planety s Uranem je spíš více o pohledech do budoucna a o tom, čím chceme žít. Možná v následujících dnech bude potřeba vše doplnit o konkrétní kroky.

Na celospolečenské rovině je takový aspekt o kolektivních smlouvách, o tom, na čem se skupiny lidí a obyvatel v tichosti dohodnou, že to takto chtějí mít, protože danému nastavení většina z nich rozumí a chce to tak mít až nadále nastavené.

Na té praktické rovině máme trojúhelník nerozhodnosti, ve kterém stojí Luna v opozici s Venuší a obě tělesa jsou v kvadratuře s Neptunem. Ukazuje se, že leccos chceme, po lecčems vztahujeme ruce. Ale neumíme si to dovolit (zatím) a nedovedeme si představit další kroky. Tahle konstelace je tedy o našem potýkání se s (ne)vírou a o slalomu mezi strachy. Učíme se tu za pochodu přijímat důsledky vlastních rozhodnutí a často narážíme na dávná nastavení, kt. do nás vložila původní rodina a její výchova, případně naše další utkávání se s podobnými situacemi posléze. Zdá se, že klíčem je tu důvěra v sebe, ve vlastní kroky. Ať se projevujeme jakkoli, v našich osobních projevech je skryta naše svoboda.

Aspekty jsou dnes dost nevánoční. Jako bychom si jen na pár dnů svátků plus nějaký ten den přípravy odskočili do jiného světa. Nyní se vracíme tam, kde jsme před časem skončili. A konjunkce Luny a Venuše s lunárními uzly ukazují na to, že se v mnoha našich procesech odráží cosi mnohem hlubšího, cosi, co je potřeba už pořešit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...