Astrologův pátek 18.12.2020 – Tiché revoluce

Od včera je Saturn na několik let ve Vodnáři. Přesun planety do nového znamení přináší s sebou změnu kvalit. Tentokrát chceme vnést do života více jistot, chceme si je ale tvořit sami. Dostáváme se tak do počátečního bodu tichých revolucí v nás.

S vodnářským Saturnem chceme sledovat vlastní cíle. Nebaví nás poslouchat kozoroží moudra o zodpovědnosti, ta považujeme za překonaná. Hledáme sami svoji míru. Nejde to ovšem přímočaře, děje se tak v symbióze s lidmi, se kt. sdílíme svůj svět.

Vyplatí se hledat nové prostředky, jak dosáhnout cílů. Staré se neodvděčily, teprve nyní je nám to jasné. Čeká nás bouřlivé hledání i rozkošné nacházení. Žádná planety nás nechce okrást na kvalitě života. Ba ani Saturn ne. Jen přináší nyní jiné hodnoty, jiné jistoty, jiná ukotvení. A také jiná pravidla. A protože je ve Vodnáře, musejí být naše, jinak by to neplatilo.

Jsme ještě velmi daleko od nějakých proklamací a vymezení se. Zatím hledáme, zkoušíme, sledujeme a pozorujeme. Zkoušíme si, co by se nejlépe hodilo. Saturn je fakt opatrný a nerad dělá stejné chyby. Vlastně je dělat neumí. A tak nás nepustí už do slepých uliček a zbytečných akcí. Na druhou stranu opravdu nabídne to, co jsme dosavadní prací, úsilím a životem zasloužili. Děje se to.

Merkur se blíží ve Střelci ke Slunci, zdá se, že nás čeká živější víkend. Běžně je tento čas roku věnován střeleckým oslavám konce podzimu spojeným s radostným plánováním dnů příštích. letos jakoby ztuhl úsměv na rtech a mění se spíš v chichotání do dlaně. Ale spojení Merkur – Slunce přináší velký náboj energie. Týká se setkání stejně naladěných lidí, týká se porozumění, které může být velkorysé, týká se pochopení, o co aktuálně v životě jde. A týká se potřeby myšlenkami a skutky měnit svět. Každý z nás se do toho pustíme po svém.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...