Astrologovo pondělí 7.11.2022 – Venuše, Uran, Merkur a Slunce

Témata dneška: veřejný a soukromý (vlastní) vkus. Vlastní spokojenost (Venuše ve Štíru) ve srovnání s tím, jak bychom měli být spokojeni podle mínění druhých lidí (Uran v Býku). Dále nás zajímá často jen jedno téma, na které se koncentrujeme a bez jehož vyřešení se v dalších oblastech života nepohneme. Případně se objevuje množství témat, jimiž se obsedantně zabýváme a tak nám to nedovoluje zabývat se tím opravdu v tyto chvíle podstatným.

Když jde o Venuši, řešíme lásku, ale za ní stojí přístup k srdci a jeho hodnotám. Zabýváme se láskou, ale za ní stojí vášeň a schopnost zahořet. S Venuší ve Štíru hoříme částečně z utrpení a částečně z hluboké vášně. Občas nevíme, co z toho bylo roznětkou. Možná je čas se na tyto hloubky podívat u sebe dokud do nich vidíme, odkud jsou odkryty. To bude minimálně do úterního úplňku. Přicházejí do života momenty, ve kterých vidíme, že nyní v čase Štíra není doba na akademické diskuse, ale na reálné činy. A pozor, ty se nemusejí týkat jen lásky, ale i kvality života, našich hodnot.

Když jde o Uran, toužíme po změnách neuvědomujíce si, že tato planeta ukazuje jen tam, kde bychom měli vyvinout úsilí. Vizi máme v sobě a jestli netoužíme, nezajímáme se, nechceme, neumíme dát najevo, nestane se nic. Můžeme žít tak, jak nám okolnosti dovolí a ne tak, jak bychom sami potřebovali. Vidíme tedy, že opozice Venuše – Uran na obou lunárních uzlech je i aspekt mobilizační.

Nečekejme od planet zázraky. Ale ony se opravdu dnes budou snažit. Merkur je v dobíhavé konjunkci se Sluncem a tak prostor mezi lidmi je opravdu malý, lze se dobře naladit a kvalitně koncentrovat na to, co je třeba. A že je konjunkce ve Štíru, mohou se dít důležitá setkání (i když ne vždy bude vidět na to, co probíhá) a mohou zaznít ta správná slova (i když nám to dojde kapku později).

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...