Kávový výběr roku: Jacobs Barista Crema Tropical Fusion

Káva se pěstuje v tropických oblastech v tzv. kávovém pásmu (anglicky Coffee Belt), které se rozprostírá přibližně 30 stupňů severně a jižně od rovníku. Patří tam Střední a Jižní Amerika, Indonésie, jihovýchodní Asie, Afrika a Arábie a některé ostrovy včetně severní části Austrálie. Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících kvalitu a chuť kávy je nadmořská výška. Ve vysokých nadmořských výškách tropického pásma má totiž kávovník ideální klima – celoroční teploty kolem 20–22 °C, mírné srážky a dostatek slunečního svitu. Kávovníkové třešně tak dozrávají pomaleji, čímž se v zrnech vytvářejí složitější cukry, díky kterým káva získává výraznější, komplexnější chuť.

Právě z takových oblastí pocházejí zrna pro novinku – Jacobs Barista Crema Tropical Fusion. Výběrová směs kávových zrn je pražena dlouze a při nižších teplotách, a tak vyniknou jemné citrusové tóny a vyvážená chuť. Hodí se i pro přípravu kávy s mlékem, třeba pro vaše oblíbené Caffé Crema, Caffé Latté nebo Caffé au lait. K dostání v prodejních řetězcích.

JACOBS DOUWE EGBERTS CZ je součástí JDE Peet’s, největší světové společnosti zabývající se kávou a čajem. Samotná značka Jacobs má více než stoletou tradici. Kromě značky Jacobs patří do portfolia JDE CZ také prémiová značka L´OR, Tassimo a také Pickwick. Jeden z výrobních závodů instantních specialit se nachází ve Valašském Meziříčí.

You may also like...