Astrologovo sváteční pondělí 28.9.2020 – Usnadnění

Velké usnadnění přináší trigon Venuše ve Lvu s Marsem v Beranu. Tam, kde je normálně při takovém aspektu znát jiskření, zájem, napětí, tam nyní leží stín. Mars je retrográdní a tak celý ten aspekt můžeme číst jako oživení a projevení zájmu. Přestáváme se nechat sebou smýkat každodenními záležitosti, nechceme už řešit ubíjející problémy, které nám způsobily smutek na duši, nechceme řešit nesmysly. Zjišťujeme zcela prostě to, že chceme žít. Žít spokojeně a svobodně. Ten trigon je trochu egoistický, ale kdy jindy myslet na sebe, že.

Na druhou stranu vede k tomu, abychom podali přátelskou, pomocnou a laskavou ruku všude tam, kde dosáhneme, namísto hrozícího prstu nebo zaťaté pěsti. Aspekt sám jen o trochu víc prozáří úsměv a vytvoří pohodu, asi víc nic. Ale bude mít pokračování za tři měsíce a kousek. To se Venuše znovu sejde v trigonu s Marsem. Tentokrát už uzdraveným a v plné síle (Venuše bude v Kozorohu a Mars v Býku, obě planety na prvních stupních příslušných znameních). Znovu se sejdou a začnou pracovat na lepší budoucnosti. Dnešní aspekt tak čistí půdu, umetá cestičky, hledá možnosti a snaží se zlepšit komplikovanou náladu posledních dnů a týdnů.

Troufnu si předpovědět, že dnešní události budou mít nakonec větší vliv a dalekosáhlejší význam než by se dalo na první pohled čekat. Saturn v Kozorohu stojí takřka na místě, v úterý se otočí a zrovna jako náhodou v kvadrátu s Marsem a kvinkunxu s Venuší. Jsou tu ambice pro dílčí změny v našich životech a proměny na společenské sféře. Obojí spojené s uvolněním různých zadržovaných, bržděných a zastavovaných procesů. Vodnářská Luna až do večera bude aktivně reagovat na všechny podněty. Večer se pak přesune do Ryb a my se začneme zabývat vším hlubším, skrytým, psychickým a do nedávna neřešeným.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...