Astrologovo úterý 1.11.2022 – Rovnováha

První listopadový den najdeme Lunu ve Vodnáři v kvadratuře s uzly. S jižním uzlem pak bude ve volné konjunkci Venuše ve Štíru. Jasný imperativ dneška a několika následujících dnů zní Dodělat všechno důležité. Zjistíme, že nedořešená životní témata nás blokují a doslova brzdí a vyčerpávají v tom, abychom se mohli rozběhnout dopředu. Můžeme ta být slabí, vyčerpaní a tím pádem nervosní, k něčemu neteční a můžeme tím pádem dělat chyby. Můžeme se častěji koncentrovat na svá témata, točit se kolem nich a nevidět příležitosti.

Zaujme i Luna ve vodnáři. Běžně vede k rebelství a potřebě jít si svou cestou. Aktuálně je v kvadratuře s Venuší ve Štíru a tak si svobodu a samostatnost musíme umět vybojovat. Hledáme tak celý den balanc mezi svým a cizím, mezi tím, co potřebujeme a tím, co děláme pro jiné. Otázka zní Bez čeho z toho se obejdeme? Bez uznání přicházejícího z našeho okolí nebo bez satisfakce z toho, že si dovedeme prosadit svou? Ideální by jistě byla nějaká syntéza obého. Pokusme se o ni.

Luna je v kvadratuře i s Merkurem a tak nedorozumění se mohou dít jak na běžícím pásu. Merkur ostatně před několika dny prošel bodem zatmění z minulého týdne a tak jsme dnes konfrontováni s tématy, ve kterých si nerozumíme s lidmi, se sebou i s pravidly. Může se tak dít nečekaně a nepředpokládaným způsobem. Jako by osud zkoušel nejen naši trpělivost, ale i pozornost.

Následující dny budou výrazné, najdeme v nich opozice osobních planet s Uranem v Býku, budeme podrobováni situacím, v nichž si budeme muset umět ustát buď svá řešení nebo naopak přizpůsobení se podmínkám vnějšího světa. V různých podobách se budeme vracet postojům a rozhodnutím z května a dubna, tedy z času Býka.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...