Astrologovo úterý 10.5.2022 – Dveře se zavírají, dveře se otevírají

Tyto dny jsou konečnou pro řadu procesů. Jupiter končí v Rybách a vydává se na začátku středy do Berana. Současně se v Blížencích otáčí Merkur zpět do retrográdního pohybu. Uran přešel 15. stupeň Býka a je na kauzálním těle.

Události to nejsou překvapivé, naopak jejich výsledek delší dobu očekáváme a předpovídáme. Pokud se nepovedlo něco důležitého vyřešit, dále tak půjde jen za cenu zvýšeného úsilí a zájmu, některé dveře se skutečně pomyslně zavřely nebo aspoň výrazně přivřely. Tam, kde nejsme v kontaktu a nezajímáme se, tam se skutečně ztrácí spojení. Některé záležitosti (tady to může ovšem být i krátkodobě výhodné), lidé i procesy upadají do zapomnění.

Pokud se naopak o něco zajímáme, jdeme za tím, je v takovém případě šance něco nového, zajímavého a silného vytvořit a vybudovat. Každopádně to, k čemu nás aktuální doba vede, je nebýt lhostejnými. Teď se na pár dní vyplatí zajímat se, zabývat se. Mluvit, ptát se. Sdílet svou přítomnost, podpořit, dát najevo sounáležitost. Vložená energie a investovaný čas se vyplatí. Můžeme pozorovat, že se otevírají nové příležitosti, jestli to cítíme, není to klam, skutečně se dveře budou v nejbližších dnech více otevírat.
Aktuální doba je pro silné (nebát se a jít udělat to, po čem toužím) a důsledné (uzavřít to, co si o to už delší dobu říká). Kdo bude stát bez hlesu opodál, na toho události docela zapomenou a vystojí si důlek.
Pak je tu ještě ten fatální Merkur. Stojí na místě a otáčí se do retrogradity. Dnes a určitě i ve středu se vyplatí nedomlouvat a nekupovat nic důležitého, nepůjdou dělat přesné věci, nebudou fungovat konkrétní dohody. Stojící Merkur tak trochu kazí spojení, přivádí k zvlčilosti techniku a mlží v komunikaci, celé to po nás vyžaduje boží trpělivost, ale tu my přece máme!

Dnešek je jako dělaný pro dobré pozorovatele, šikovně formulované nabídky, nové myšlenky a informační setkání. Pozor na mrzutost, změny nálad, neurčitost a mlčení. Události nás povedou k tomu, abychom hledali ve většině toho, co se bude dít vyšší zájem, své cíle, vize, plány a představy.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...