Astrologovo úterý 2.4.2024 – Musíme se nad tím zamyslet

Venuše v konjunkci s Neptunem na konci 28. stupně Ryb. Přesný bude ve středu odpoledne. Dále se Merkur se na 28. stupni Berana otáčí do retrogradity.

Najdeme mezi oběma konstelacemi nějakou spojitost? Jistě, mezi otáčejícím se Merkurem v Beranu a konjunkcí Venuše s Neptunem je polosextil (30 stupňový aspekt, který ukazuje na podporu na začátku, možná i slibné iniciace).

Zdá se tedy, že dnešek může být vcelku významným dnem. Skončily velikonoční svátky a pro řadu z nás po návratu do všedních dnů začal trochu nový život. Jsme pravděpodobně jinak naladění, očekáváme, že se pustíme do nových věcí. Jsme naladěni na novinky, někteří možná očekávají, že přijdou změny. Může se to stát, budeme-li otevření a iniciativní. A může to jít celkem rychle.

Samotný retrográdní Merkur se obrací k osobním zkušenostem a zážitkům a listuje jimi. Vrací se a rekapituluje. Venuše s Neptunem mluví o tom, co vše je v životě a na světě možné. Nabízejí různé alternativy, varianty, přístupy a cesty. Na nás je chopit se toho, co přichází a nabízí se a vybrat si. Retrográdní Merkur nám ale bude výběr komplikovat, nestandardní situace, se kterými se budeme muset vypořádávat, nás nejprve znejistí a pak donutí se opravdu zamyslet.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...