Astrologovo úterý 22.12.2020 – Procitnutí

Jupiter a Saturn jsou ve Vodnáři. Měli bychom si na to zvykat. Po prvním dni zmatků se procesy zase ustálí. Budou ale na ně jiné pohledy. Rozdíl Vodnáře proti Kozorohu je obrovský. Postupem času nebudeme chtít být loajální, přitakávající, konzervativní. Vyměníme solidní jistotu za nesolidní nejistotu. S odstupem si uvědomíme to, že jsme se několik posledních měsíců i snad nedejbože let točili v kruhu, jehož středem bylo něco, co si nezasloužilo takový zájem. Nezbývá než si postupně přestavit pohledy a posunout základy.

A kdyže se bude něco s námi dít? Dneska asi ne, snad v řádu týdnů, měsíců. Důležité je to, že planety, které se setkaly v oné konjunkci, se postupně rozběhnou horoskopem a setkají se tam s našimi vlastními planetami. Tak se doslova přenese energie toho velkého setkání do našich osobních témat.

A co dnešek? Uvědomíme si, že je něco jinak. Pokusíme se i něco jinak dělat. Budeme chtít v sobě nějakou, jakoukoliv změnu a jinakost. Vzpomeneme si na přání. Touhy. Představy. Uvidíme je o kousek blíž a snad si i uvědomíme, že si po nich můžeme sáhnout. Že smíme.

Luna bude v Beranu a po mnoha měsících ucítíme, že je to jiné. Že nás neblokují z Kozoroha Saturn a Jupiter. A lépe se bude Luně spojovat v konjunkci s Marsem. Jakoby zmizela tlustá deka z velbloudí srsti, kt. blokovala naše nápady. Takže po čase opět spontánní a opět otevření. A naopak, planety z Vodnáře v sextilu s Lunou opravdu odstraňují mantinely. Na druhou stranu nutno podotknout, že bychom si měli dát pravidlo ve smyslu nic nepřehánět. Řadu věcí prosadíme vyjednáváním a ne tlakem.

Už i třeba kvůli tomu, že se Luna setkává s Chironem v Beranu. Ve všech ožehavých situacích se radí pohybovat po špičkách a postupovat opatrně. Zdá se, že se odkrývají hlubší šrámy a rány, které jsou běžně skryty pod povrchem, se umějí otevřít snáze. Věřme, že proto, aby byly harmonicky zaceleny.

A tak by deska možná stačilo uvědomit si, kdo jsme, co chceme, projevit vděčnost za to, že smíme, že je nám umožněno. A pomalu se vydat vlastním směrem.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...