Astrologovo úterý 25.10.2022 – Nov ve Štíru, odpolední zatmění Slunce

Nezapomeňte se po poledni podívat nahoru na nebe. Neuvidíte tam necelou polovinu Slunce. Přijde zatmění. Slunce se sejde s Lunou na druhém stupni Štíra. Dnešní nov bude tedy velmi zvláštní.
Na tomhle místě bych rád uklidnil ty, co se rádi lekají. Zatmění tu nebude pro každého. Na rovině mundánní se bude týkat především míst, kde bude úplné (se 40 procenty si můžeme vydechnout … i když nějaké vlivy v horoskopu státu bychom našli, o tom později). Osobně pokud se vám zatmění (tak jako mně) usadí na nějaké planetě či bodu horoskopu, můžete čekat vliv. Pokud se ale nespojíte, „dopady“ mohou být spíš nepřímé. Dopady jsem dal do uvozovek právem, zatmění nás neřídí, planety také ne, jen ukazují cestu a upozorňují. Zatmění také upozorňuje.

Zatmění ukazuje na témata, záležitosti a procesy, které jsou ve stínu a jež se mohou snadno dostat ven na světlo. Vtip je v tom, že zatmění nehovoří o tom, co by se na světlo mohlo (snad jednou dostat), ale co se na světlo světa, do naší pozornosti, do našeho života (zkrátka) dostane. No, nečekejte velké akce dnes, zejména ne po poledni, kdy bude zatmění úplné. Představme si raději tento nebeský úkaz jako cestu k uskutečnění, jako otevřené dveře, jako cestu, jako usnadnění. A každý sám podle vlastního horoskopu zjistí, co se dostane na svět a co bude jeho tématem.

Vnímejme vliv zatmění jako žolíka, jako divokou kartu, která umožní projevit se něčemu potlačovanému, nesystémovému, možná řekli bychom neplánovanému. Na nás bude rozpoznat, o co jde, zachytit a porozumět tom, jaká část naší osobnosti hovoří.

Ale pojďme ještě k novoluní jako takovému. Je na samém začátku znamení Štíra a tak symbolicky předznamenává hluboké procesy, které v nás i světě začínají. Pokud píši hluboké, je jasné, že řadu z nich vnější svět neuvidí a ani nezažije. Každopádně dnešní den (plus část zítřka) je tu k tomu, abychom se doslova otřásli a setřásli ze sebe všechno, co k nám nepatří, co nechceme a nepotřebujeme. Genius času nám tady vychází vstříc ukazuje prostřednictvím jednotlivých dnešních scének, čeho je třeba se zbavit a co je potřeba pozměnit. Budeme se možná divit, budeme možná překvapeni, ale měli bychom v tom spolupracovat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...