Astrologovo úterý 30.11.2021 – Setkání

Merkur v konjunkci se Sluncem ve znamení Střelce. Mars ve Štíru v sextilu s Venuší. Venuše v sextilu s Neptunem.
Vytvořily se celkem harmonické aspekty, tak jich využijme. Hledejme cesty k uskutečňování věcí. Realizace by měla být dnes poměrně snadná, sextil Marsu s Venuší podpořený Neptunem zklidňuje akce, prohlubuje (sou)cítění a vnímání toho aktuálně zásadního. Skutečně se dá nyní lecčíms pohnout.

Neptun v Rybách zapojený do konstelace přichází i s tématy nevyřešenými v minulosti, otevírá nás novým pohledům na stávající záležitosti. Samozřejmě je tu i pole pro práci duchovní a uměleckou. Na spirituální rovině budeme umět pochopit, oč tu jde a podle toho se i umět zařídit.

Konjunkce Merkuru se Sluncem byla přesná již včera, aktuálně se planety od sebe rozbíhají. Rychlejší Merkur se od Slunce odděluje. Naše myšlení se tak osamostatňuje symbolicky od vlivu ega. Dá se to vnímat jako zjemnění dosavadních procesů, ale také i jako potřebu osobních, osobitých a na míru pro sebe šitých řešení. Začínáme (konečně) myslet sami na sebe a na to, s kým chceme chceme prožívat život. Mohlo se také stát, že během setkání Merkuru se Sluncem jsme leccos nalezli a mnohé si uvědomili.

Dnešek je tu tedy pro praktická a jasná řešení. Potěchu přinesou setkání, informace a zážitky probíhající s lehkostí. Využijme to pro sebe.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...