Astrologovo úterý 4.5.2021 – Pohyb, pohyb

Merkur vstupuje do jednoho ze svých znamení, do Blíženců. Co můžeme čekat? Minimálně to, že z nich jen tak neodejde. Stane se totiž od 30.5. retrográdním a do Raka se dopracuje až na moje narozeniny 11.7. Prožijeme s ním tedy ve vzdušném znamení dva měsíce.

Merkur v horoskopech ukazuje, nabádá, abychom si uvědomili, vede k myšlení a k praktické pozornosti. Jeho dopředná cesta i retrogradita v Blížencích budou znamenat soustředění, velkou koncentraci, hledání a nalézání, přerovnávání hodnot každodenního života. Zostříme mysl, zocelíme rozum.

Pojďme ale k dnešku. Každý vstup planety do nového znamení je spojen s nepříjemnostmi, ne nadarmo každý první stupeň (a ten poslední též) je kritický. Čekejme nesoustředěnost, roztěkanost, přelétavost z tématu na téma, změny v detailech jako na potvoru důležitých. Bude potřeba se tedy více koncentrovat, zopakovat, zostřit smysly a zbystřit rozum. A nebát se něco pro blaho věci zopakovat.

Luna ve Vodnáři podpoří merkurická vzdušná témata, sejde se s Jupiterem, bude v kvadratuře s planetami v Býku (z jejich stáda vypadl už Merkur). Bude se víc mluvit a diskutovat. Povede se prolomit některá mlčení a nějaká tabu. Nejspíš půjde i precizně formulovat.

Tak jako byl minulý týden o stabilitě a sebehodnotě, tento bude o pohybech, o denních a každodenních pro cesech, o cestování, informování a hlavně propojování, kt. půjde daleko snáz.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...