Astrologovo úterý 5.7.2022 – Merkur vstupuje do Raka a Mars do Býka

Významně se mění paradigma a vnímání světa. Dvě planety se přesouvají do nových znamení.
Rychlejší Merkur vymění Blížence za Raka. Tento aspekt změní to, jak se chováme vůči světu. Ubude povrchnosti, přemýšlení, zbytečného mluvení a koncentrace na všemožná témata, kt. jen okrajově souvisejí s tím, co je ve skutečnosti důležité. S Merkurem v Raku se zaměříme na záležitosti, které jdou do hloubky. Necháme na chvíli mluvit duši. Diskutovat s námi bude podvědomí.

Popřemýšlíme si pěkně. Možná nám dojde, co je důležité a které kroky je třeba podniknout tomu, abychom byli spokojení. V kvadratuře s Merkurem bude Jupiter v Beranu. A ta nic nebudeme mít jisté. Setkání, jednání a komunikace mohou být bouřlivé i vášnivé i zásadní. Zrovna tak jako naše každodenní vztahy s lidmi, zejména těmi nejbližšími. Trigon s Neptunem v Rybách dodá oblasti sdílení a komunikace závoj tajemnosti, bude to lyrické, ale nikoli jasné. Atmosféra může být dusnější víc než jsme zvyklí a tak bude třeba počítat s emocemi jako motivacemi k jednání.

První den s račím Merkurem bude dalším příspěvkem do letošní račí sezóny. Objeví se nedorozumění tak jak každý z nás chápe stejné věci rozdílným způsobem. Úkol je jasný, vyladit se a hledat ve vztazích s lidmi to, co nás spojuje.

Mars v Býku bude uvážlivější a klidnější než v Beranu. Začíná ovšem pracovat na poli emocí. Leckomu dojde trpělivost a rozhodne se procesy řešit teď a zkrátka. Můžeme tak vinou vlastní zbrklosti pokazit řadu věcí, kterým nerozumíme, ale osvojujeme si kompetence je za každou cenu řešit. Býčí Mars je pracovitý, lze tak konečně pořešit to, co máme rozděláno. Na druhou stranu v pohybu bude hmota, masy hmoty, hodnoty, ceny, vlastnictví. V Býku je letos totiž i Uran i severní lunární uzel. K jejich bezesporu zajímavé konjunkci dojde na začátku srpna.

První den s býčím Marsem můžeme řešit téma sebehodnoty, můžeme se ale pustit do toho, co jsme třeba už dávno odložili, začne nás to znovu zajímat. Můžeme se chvílemi motat kolem něčeho, čemu nerozumíme ve snaze porozumět. Můžeme si též uvědomit, co je třeba v následujících týdnech dělat, jaké budou nutné kroky a půjdeme do toho.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...