Astrologovo úterý 6.9.2022 – Dotazy a odpovědi

Někdy jsou události několika dnů podobné, témata pokračují a dá se tak s výhodou řešit to, co se předchozí den nestihlo, nezvládlo, na co se zapomnělo. Někdo to vnímá jako zamrznutí v čase, jiný jako druhou, případně další šanci. Samozřejmě že všechny aspekty stejné být nemohou a tak je přece jen něco jinak.

Kupříkladu pozice Merkuru vůči Marsu a Jupiteru se proti včerejšku nikterak neposunula. Ono je to tím, že Merkur aktuálně výrazně brzdí do otočky do retrogradity. Můžeme mít tak pocit, že se nové věci nedějí, že se zpracovává to, co se stalo v předchozích dnech, že k tomu, abychom se někam posunuli potřebujeme nějaký výraznější, nejlépe vnější podnět. Proto dostáváme více času než je zdrávo k analýze a sebezpytování.

Zkusme tedy čas urychlit a podívejme se z odstupu na to, co je opravdu důležité, povězme si, k čemu směřujeme. Klidně se i na chvíli zamysleme a nebo zasněme, to podle povahy, a povězme si, kam bychom se měli letos ještě do konce roku, což je docela dlouhá doby i pro ty, kteří se změnám vyhýbají, dostat a dopracovat.

Luna je proti včerejšku už jinde, běží do konjunkce s Plutem a prožívá emotivně vlastní opozici s Lilith. My jsme tak konfrontováni s nepříjemnostmi, často spojenými s pocity, jež se nám nelíbí a které odsouváme někam na okraj proto, aby neznepříjemňovaly život. Nu, blížící se konjunkce Luny a Pluta v Kozorohu nás nutí nejenom konečně pohlédnout realitě do jejích očí, ale zároveň projevit nějaký pevný postoj. Kdo to neudělá, může si přičíst další mínus. Mínus, jež ho bude zatěžovat při příštích podobných situacích.
Jsou tu i nějaká pozitiva, něco, co by život usnadňovalo? V rámci astropsychologického pohledu na věci určitě ano. Snáze vidíme řešení, dovedeme situace zjednodušovat, moc se neptáme a pokud ano, dotazy, odpovědi jdou často přímo k věci. tak toho využijme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...