Astrologovo úterý 9.8.2022 – Výhody a nevýhody

Opět nejednoznačný a pro někoho nelehký den. Nejednoznačný v tom, že najdeme aspekt příznivý, trigon Luna v Kozorohu – Merkur v Panně, ale i aspekty nepříznivé, opozici Venuše s Plutem a kvadraturu Luny s Jupiterem.

Příznivý trigon, začněme příjemně, ukazuje na možnost a schopnost vše vysvětlit, potřebné probrat, zajistit pozornost, podpořit pochopení. Obě zainteresované planety budou v zemském živlu, jejich propojení bude přát tomu, co už existuje, bude možnost takové záležitosti, témata a procesy dál rozvíjet.
Kvadratura Merkuru s Jupiterem v Beranu (který je retrográdní) ukazuje na ztrátu nálady, nadšení a nemožnost navigace. Po předchozích dnech plných nadšení a radosti jako by po tváři přeběhl stín. Je to smutek nebo vyčerpání? Uvědomění si reality odlišné od představ a očekávání? Zklamání nebo jen realita? Každopádně nás aspekt nutí k tomu, abychom se postavili na nohy, nejlépe vlastní a prověřili své zdroje motivací a tím pádem i energie a sil.

Opozice Venuše v Raku s Plutem v Kozorohu nám dává najevo to, že jsou před námi pro dnešní i možná i zítřejší den silné úkoly. V jejich rámci bude překonat dosavadní tabu, pochyby, ale i pohodlnost a v zájmu toho důležitějšího překousnout nějaké nejistoty, nepohodlí a nesrovnalosti. Měli bychom si uvědomit to, že naše hodnota tak jak ji vnímáme, nezávisí na to, kterak nás posuzují lidé a situace kolem, ale odvisí od toho, jak sebe sami si ceníme a co dovedeme předvést a ukázat, dokázat a dát najevo. Tedy je tu i jednoznačná výzva k tomu, abychom se prezentovali tak jak (se) cítíme a přihlásili se k tomu, co je pro nás zásadní i když v tomto směru nemusíme vidět okamžité výhody.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...