Astrologův čtvrtek 10.11.2022 – Merkur, Luna a Mars

Už jsou za námi témata zatmění, úplňků a novů. Ne že by už na nás měla vliv, ale překotné situace se uklidnily a pěna dní vynesla na hladinu nová témata. Jak moc nás uplynulých 14 dnů změnilo, vidíme nyní, případně to zjistíme nejspíš do konce týdne.

Co nového tedy dnes na nebi? Určitě kvadratura Merkuru ve Štíru se Saturnem ve Vodnáři. A s ní nespokojenost z toho, jak jednáme, jak se chovají lidi kolem. Plochost, city buď povrchní nebo velmi intenzivní. Také touha po citech, po vyjádření. S tím ruku v ruce bolesti v krku. Konstelace nás vede k tomu, abychom si uvědomili, na čem v běžném životě záleží a které projevy, postoje, informace a fakta můžeme s klidem vypustit. Z dětství a předešlých situací jsme často fixováni na model správného chování a s ní se konfrontujeme. Trochu si při nesrovnalostech nadáváme, trochu se snažíme zlepšit. Je to nutné?
Luna v Blížencích běží do konjunkce s retrográdním Marsem.

Tak tady už je znát slabost couvající planety. Jejím projevem je únava, nemoci, nespokojenost, nevýbojnost (zaskočenost) nebo naopak hrubost a nepřiměřeně použitá síla (agrese na sociálních sítích nebo za volantech), často nesmyslné demonstrativní (a vlastně zbytečné) akce a postoje. Retrográdní Mars po nás chce, abychom začali bojovat a prosazovat se tam, kde je to opravdu potřeba, nikoli tam, kde nám to jde a funguje nebo tak, kde si jen myslíme, že je to nutné. Co nutné je a co není prověří čas a ten čas právě je.
Pokud nám něco nevyšlo nebo nefungovalo, pokud potřebujeme uspět, prostě to zkusme jinak, neopakujme v marné touze po úspěchu stejné chyby. Situace nejsou stejné a jak by mohla fungovat stará strategie?

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...