Astrologův čtvrtek 10.6.2021 – Nov v blížencích

Slunce se setkává s Lunou na 20. stupni Blíženců, v konjunkci je i severní lunární uzel, nov bude tentokrát spojen i s částečným zatměním Slunce.

Čekejme tak trochu den naruby, kt. nám ukáže rub našeho chování a stín vlastního jednání. Úkolem bude umět přijmout i ten stín. Všimneme si vlastních nedokonalostí, postojů, postupů, které se často v podobě strachů odrážejí v každodenním jednání a dělají nám tím pádem život složitějším. Vidíme se tak v nesprávném úhlu odrazu světla, obáváme se, že nejsme dokonalí. Skloněni pod tou tíhou můžeme dělat chyby v práci, ve vztazích, v osobním životě. Dneska to tedy uvidíme více a lépe. Vzkaz speciálně pro dnešní den je Nebojme se, ačkoli o tom nevíme, jsme dobří a to, co děláme, umíme tvořit tak kvalitně, jak jenom dovedeme. Neodmítejme se a pak se nebudeme cítit odmítaní.
Efekt novu je protentokrát opepřen i tím zatměním. Je možné, že tenhle den na jedné straně uvidíme rub svého světa, na straně druhé si skoro můžeme být jisti, že to nevypadá na objektivní pohled. Současně si můžeme uvědomit, že vše, co nyní zvládneme, vyřešíme, řekneme, napíšeme a prohlásíme, bude mít do budoucna větší sílu a může se tak snadněji stát naším mottem do budoucna.

Retrográdní Merkur v konjunkci s oběma světly ukazuje na to, že ten, který hledá, skutečně aktuálně může najít. Kdo analyzuje, nalezne řešení. Soustřeďme se dnes na témata, jimž nerozumíme, na procesy, v nichž nám chybějí informace a další střípky mozaiky. Soustřeďme se, ale nedupejme na plyn. Dejme si plán a záměr a čekejme, co se z toho vyvrbí. Oddejme se na malý okamžik pocitu, že dáváme našemu okolí, jinými lidem a jejich procesů a vesmíru taky snad kompetence, aby jednal na moment za nás. Malá magie všedního dne bude mít ambice popostrčit nás a najít nám nové postupy, přístupy, nápady a alternativy. A kromě toho nemluvme víc než je třeba, pojmenovávejme věci pravými jmény a za vším hledejme pravdivost. Aspoň dnes.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...