Astrologův čtvrtek 12.11.2020 – Konjunkce Jupiteru s Plutem

To, co jsme si včera vymysleli a uvedli do života, bychom měli dotáhnout do konce. Dnešní den je důležitý kvůli konjunkci Jupiteru s Plutem. Ta není tak častá, jak by se bylo zdálo. V letošním podivném roce sice proběhly tyto konjunkce tři, ale v následujících letech se bude muset počkat na to, až se obě planety sejdou ve Vodnáři. A to bude příště už jiná písnička!

Plány se dějí, ba co víc, uskutečňují. Nemusejí se projevit až na konkrétní rovině, stačí vidět směr. Možná i cíle se tam někde v dálce rýsují. Podmínky, události i naše nastavení nás vede k pokoře, smíření. Pomůže koncentrace, dopomůže rituál. Uvědomění si sebe sama jako malého kolečka velkého soukolí osudu. Dnešek je tak o větších tématech.

O přiblížení a snad i pochopení v nějaké podobě vlastní role v životě. Co dělat a jak to provádět. Na co se orientovat. Možná je tak šance něčím pohnout, využít vlny a svézt se na ní. Především je dnešní čas o důvěře. O víře v to, že věci jdou svým směrem a v to, že čistými činy a nezištnými postoji můžeme řadu situací povznést z hrubé úrovně na nějakou jemnější, vyspělejší. Každý podle vlastních témat, procesů a podmínek.
 
Tahle konjunkce by na první pohled středověkému astrologovi neznajícímu Pluto unikla. Pro něj bude důležitější ta Saturnu s Jupiterem za měsíc a půl. Tam se budou lámat ledy, tam se budou řešit velké dějiny. Tak jak Pluto ovládá záležitosti skryté, vnitřní, nevyslovené, v současnosti se pozvolna mění naše vnitřní nastavení a postoje k událostem, lidem a vztahům. Jak tento čas využít pro sebe? Doba nás vede k pravdivosti a čestnosti. K jasnosti a jednoznačnosti. Měli bychom se o toto pokusit bez ohledu na momentální výhody a nevýhody. Nadčasové aspekty přeci jen vyžadují trochu nadčasové jednání, ne?
 
Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...