Astrologův čtvrtek 15.4.2021 – Venuše vstupuje do svého Býka

Venuše je ve znamení Býka, ve kt. vládne. Přichází tak do života živelná aktivita živená emocemi. Budou se dít situace, jež nás opravdu přesvědčí o tom, že žijeme. Jak v sladkosti žití, tak v jeho hořkosti. Je čas tvořit situace, vytvářet to, co chceme v životě mít. Také je doba vhodná k tomu, abychom se podívali na vlastní hodnotu a něco s ní udělali. Letos bude Venuše podporována z Kozoroha Plutem, bude neodbytnější a intenzivnější. Dost ji ale bude brzdit Saturn a Jupiter z Vodnáře. Asi si začátek jara neužijeme tam, jak bychom si představovali a místo plnotučné reality bude v řadě případů k dispozici jen její nemastná neslaná náhražka. Pokud nevyvineme velké úsilí k tomu, abychom nastoupený trend změnili.

Planety se shlukly v jednom klubku. Jsou rozprostřeny mezi Plutem v Kozorohu a Marsem v Blížencích. Ukazuje to, jak moc jsme se v posledních dnech koncentrovali na některá témata. Znova se vracejí a hlodají v hlavě. Je to do velké míry opět ta záležitost, kt. hlavně řešíme a jež prostupuje náš letošní rok jako červená nit.

Na nebi dominují dvě sestavy. Jedna z nich je otevírající, zahajující, rozpínající křídla a je jí trojúhelník mezi Sluncem v Beranu, Jupiterem ve Vodnáři a Marsem v Blížencích.

Druhou představuje kvadratura Slunce v Beranu s Plutem v Kozorohu. Vidíme tu tedy bitvu, boj, utkání protikladů. Na jedné straně potřebujeme a chceme tvořit (Slunce), vytvářet si vlastní životní prostor včetně kontaktů (Mars) a přirozeně respektujeme ducha doby, kt. nás aktuálně vede k novým plánům, k expanzi a je cestou přirozeného vývoje. Na straně druhé je tu mocné Pluto, které opatrně a razantně drží Slunce na uzdě. Co po něm vyžaduje? Plnění pravidel, dodržování norem. Aspekt se projevuje i v setrvačnosti v jednání, neochotě riskovat. V neosobitosti, v neodvaze, v hledání opory pro vlastní jednání v lidech okolo a ve společnostech, jichž jsme součástí. Co s tím?

Hledejme vlastní hranice a posuzujme je, zda jsou účelné nebo je lze posunout jinam. Přemýšlejme o tom, co je v našem životě významné a co nikoli. Nebojme se přehodnotit ve chvíli, kdy nám dosavadní fungování nedává smysl. Dnešní aspekty, jakkoli se na nebi rozsvítila Venuše v Býku, ukazují na dlouho neřešené konflikty, které je třeba zvládnout pokud nechceme, aby se nám propisovaly do života.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...