Astrologův čtvrtek 17.12.2020 – Saturn vstupuje (opět) do Vodnáře

Často se ve veřejném prostoru připomíná konjunkce Saturnu s Jupiterem na prvním stupni Vodnáře. Někdo se na ni těší, jiný se jí bojí a další by přeci jen chtěl dopředu vědět, o čem bude. Pomineme ty, kt. tvoří většinu a jimž je to fuk.

Dneska nad ránem se spojuje Luna na konci Kozoroha nejprve s Jupiterem a nakrátko poté se Saturnem. Možná tak to, čím budeme žít ráno a nad ránem, bude nápovědí a předzvěstí toho, co přinese nebo odnese ona konjunkce.

Ranní pocity a nálady budou povětšinou tíživé nebo vzrušené. Luna se přehoupne do Vodnáře a spadne z nás takový tlak nutnosti, úkolů a plnění, jež na nás běžně tlačívají. Vzpomeneme si ale na úkoly vlastní. Na to, co bychom sami měli dělat pro sebe, abychom měli v životě to, co chceme. Vzpomeneme si i na své touhy a přání a teď budeme mít pocit, že je třeba něco vykonat pro to, aby se nám to vysněné, nachystané přiblížilo. Spolu s tím se dostaví strachy z nenaplnění a do drobných životních projevů křečovitost tak, jak se budeme sami bát. Bát se toho, že nám naše cíle vyklouznou z hrstí. Nejde tu o konkrétní úkoly, jedná se o vize. Vize stylu života, vize vztahové, vize pracovní, vize cílů … každý z nás to zná a leckdo z nás pozná.

Brzo ráno vstoupí do Vodnáře Saturn. Bude v tomto znamení čekat na Jupiter. Vzpomínáte, v tomto znamení už byl na jaře. Nejspíš si i sami vzpomeneme na to, čím jsme na jaře žili, co byly naše ideály, po čem jsme prahli. Můžeme tak celý podzim a část léta se Saturnem v Kozorohu brát jen jako zastávku a návrat, které nás měli ubezpečit a dodat informace k životu.

S vodnářským Saturnem přistupujeme k dosavadním procesům úplně jinak. Vzpomeňte třeba na květen. Hledáme, jak dosahovat vlastních cílů. Potřebujeme sami sobě dát hranice. Chceme spojit vize se skutečností. Žádáme si své sny žít. Nezajímají nás výmluvy a omluvy proč něco nejde. Jednáme prvoplánově a svým způsobem lehce nekompromisně. Tady nás bude ještě do příštího týdne zdržovat kozoroží Jupiter, ten nás bude nutit věci vysvětlovat.

Podívejme se na Saturn ve Vodnáři jako na výzvu. Výzvu, jež nám říká, že bychom rozhodně neměli dělat něco, čemu nerozumíme a nevěříme. Neměli bychom poslouchat zmatené řeči. Tam, kde je cíl, vidíme, že dosavadní postupy se neosvědčily a jen hlupák dokola opakuje stejnou chybu. Nezbývá než se zdravě naštvat a pustit se nevyšlapanými cestami a nevyzkoušenými postupy. Buďme v tom originální a buďme sví!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...