Astrologův pátek 24.3.2023 – Čím je Mars důležitý

Sledujme Mars! Najdeme ho naposledy v Blížencích. Zdržel se v tomto znamení o dost déle než je jeho zvykem (je běžně ve znamení přibližně dva měsíce) kvůli retrograditě. Od 20. srpna se prochází spolu s námi blíženeckým tématy. Vzpomeňme si na to, co se nám dělo v té době, témata, které za uplynulo dobu vznikla nebo se vyhrotila, by se měla nyní uzavřít, vysvětlit nebo aspoň posunout na novou úroveň.

Proč byl Mars v Blížencích tak dlouho? Jistě ne proto, aby nám předvedl, co (ne)umíme na poli setkávání, vztahů, sdílení, komunikace, společných aktivit, práce na společných tématech. Mohl jsme ve všech těch průšvizích i cestách výšinami najít sebe sama. Mohli jsme se naučit nebát mluvit a jednat osobně, přímo a autenticky. Nekomplikovat řečmi situace, hledat ta jednodušší řešení. Byli jsme vedení k tomu, abychom nereagovali na první dobrou, abychom si uvědomili to, co opravdu chceme a nekomplikoval si živit zbytečnými odbočkami na cestě za štěstím.

Dnešní den je specifický tím, že Mars do konce své cesty Blíženci (což bude do zítřka) už nebude mít žádné aspekty s ostatními planetami. Vytváří se tak prostor pro to, abychom se zastavili a kvalitně vyřešili ty záležitosti, kdy je nutno mluvit, probrat, vstoupit do děje, posunout vztahy mezi lidmi na jiné roviny s jinou kvalitou. Dnešek může být i dnem vyřešených do této doby odkládaných úkolů. Nejspíš si i vzpomeneme na myšlenky, nápady a lidi, co byli dlouho mimo naše zorné pole. Je tu šance na opravy a úpravy.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...