Astrologův čtvrtek 18.8.2022 – Nepříjemný i příjemný den

Nepříjemnost bude způsobovat kvadratura Slunce s Lunou. Lehce nabydeme pocitu, že nic není takové, jaké to bývávalo, ani takové, jaké jsme si představovali. Nespokojenost není dobrou motivací a to i proto, že nám nechce ublížit a zkazit den, ale ukázat na to, co nám nefunguje. Světe, div se, měli bychom být převážně spokojení a mít mnoho světlých míst během dne. Netřeba terapie k tomu, abychom tak viděli a hlavně cítili, kde nám to hapruje. Možná takové nepříjemnosti budou i silnými argumenty pro změny a nebude třeba terapeutů.

Takže ještě jednou, pokud není vše ok, není to spiknutím proti nám, ale tím, že žijeme v nějaké podobě v nesouladu a žít budeme do té doby, dokud neprovedeme nějakou změnu. Nečekejme, že ji někdo, jako třeba člen rodiny, spolupracovník atd. udělá sám za nás.

Nepříjemnosti jsme si doufám odbyli a pojďme se podívat na příjemné věci. Venuši ve Lvu najdeme v trigonu s Jupiterem. Ve vnějším světě je tak vše ok, je tu dost energie, pravda někdy je docela horko, k tomu, abychom udělali takřka vše, co jsme si usmysleli. Pokud akce nebude proti našemu přesvědčení, zásadám a nastavení (viz aspekt Luna – Slunce, který je dost citlivý a rozhodně nedopustí vnitřní rozpory a nesoulad, jež bychom si chtěli způsobit), půjde vše velmi lehce a podezřele snadno.

A tak tu žijeme, napůl v létě života se všemi snadnými akcemi a napůl v jeho zimě, kdy se snažíme usadit, zklidnit a stabilizovat. Nabízí se tím prvním si pomoci v tom druhém a sice najít odvahu, sebrat sílu a použít prostředky i nástroje, jež se nabízejí k tomu, abychom konečně překonali to, co nás stahuje dolů, zatěžuje a trápí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...