Astrologův čtvrtek 21.1.2021 – První čtvrtka

Dnešní den bude ve svých procesech a důsledcích silný, lhostejno-li jsme si naplánovali náročný nebo naprosto normální program. Slunce ve Vodnáři bude v kvadratuře s Lunou. Ta ovšem bude ve spojení s Marsem, Uranem a snad i Lilith také zafunguje na jejich straně ve znamení Býka.

Nebeské šachy nakročily k důležitým krokům. Dlouho schovávaná esa už čouhají z rukávů. V realitě tak vnímáme množství požadavků, potřebu se nějak srovnat s tempem, do něhož se dostal život. A na té vzdálené rovině stále otravuje virus a už je pomalu jasné, že si tu mezi námi vydobyl domovské právo.

V kvadratuře s Uranem je i Jupiter a tak je nouze o dobré funkční nápady, kt. by instantně dávaly naději na jasná, silná a nekomplikovaná řešení.

Kvadratura Slunce a Luny, první lunární čtvrtka nám tak dává za úkol srovnat krok se světem. Také bychom se měli přestat bát. Měli bychom se naučit věci a procesy bez obav nazývat pravými jmény a podle toho jednat. Na jedné straně je tu opravdu zajímavá, jiskřivá a inspirativní atmosféra svobodného revolucionáře Vodnáře a na straně druhé znamení Býka, tedy skutečnost, která se počítá, realita. Měli bychom se tedy otevírat novým řešením. Měli bychom si uvědomovat, že řada procesů je jiných než v loňských letech a že je potřeba přistupovat k sobě, lidem kolem a ke světu nově, inovativně. Je třeba oddělit vhodné od nevhodného.

Přestože pravděpodobně podle mnoha filozofů žijeme v nejlepším možném světě, realitu si vybírat nemůžeme. A tak v řadě případů musíme dělat to, co dělat musíme. Vnímejme to ovšem tak, že bez změny, přizpůsobení a transformace (tedy hlubokého zásahu do stylu chování) se k lepším zítřkům nedopracujeme nebo se k nim dostaneme jen na polo.

Dnešní den bude výrazně uranský. S vizemi, nadějí, představami a vším, co k tomuto patří. Témata nás budou vracet k tomu, abychom pokračovali v tom, co jsme začali v květnu 2018, znovu jsme kapitolu otevřeli v březnu 2019, únoru 2020 a nyní uděláme nejspíš rozhodující krok. Uran pracuje nadčasově a s vizemi života. Ostatní planety v tomto jen sekundují.

Dneska tedy nebude nouze o překvapení, změny, často o 180 stupňů, nejistoty. Jedinou jistotou pro sebe a ty kolem nás jsme ale zase jenom my. A také to, co vymyslíme, co řekneme a co uděláme. A tady si omezení klademe jen sami sobě.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...