Astrologovo pondělí 8.3.2021 – Odpočinek, hodnoty a radost

Čeká nás několik složitějších dnů. Slunce se blíží do konjunkce s Neptunem v Rybách a tak naše cesty dostávají komplikovaný směr, motivace jsou nezřetelné nebo zmatené a vzájemně si odporující. Složitost dnů nebude spočívat v tom, že bychom přemáhali nějaké vnější těžké situace. Tíži si poneseme v sobě. Mnoho z toho, co nám připadalo přímočaré, se zakroutí a ze zákrutů vykouknou strašáci nejistot. Tak velké nejistoty potkáme, jak si nejsme jisti sami sebou. Na jedné straně nás planety ve Vodnáři (Jupiter, Saturn, Merkur) vybízejí k jednoznačným a jasným činům, kterými bychom se vymezili vůči často chaotickému světu. Na straně druhé se ještě necítíme. Ještě je nutno si leccos v sobě zpracovat, abychom mohli udělat ve svých životech a snad i pro naše okolí jednoznačné kroky.

Tato doba je časem odpočinku, vypnutí, uvolnění povinností. Doporučuje se očista a pokud je možné i volno. Uvolnit se z úkolů a povinností nám pomáhá soustředit se teď, na vrcholu času Ryb na nás samotné. Měli bychom se obrátit k sobě samým, je čas hledat odpovědi na důležité otázky, kt. se nám už delší dobu honí hlavou. takové otázky, jež velmi těžko hledají své odpovědi. Ptáme se na zásadní věci a zjišťujeme, jaké jsou aktuální úkoly. Ne ty, o nichž si my nebo společnost okolo myslíme, že je máme plnit, ale ty skutečné.

Venuše v Rybách se dostává do sextilu s Lilith v Býku. Je tu najednou dost obav spojených s tématy hodnoty, sebehodnoty. Přemýšlíme o tom, co má cenu a co nikoliv. Některým z nás se kvůli probíhajícím událostem mění poněkud hodnotový žebříček. Učíme se být praktičtí až pragmatičtí. Zjišťujeme také, na co můžeme spoléhat a co nikoli. A koneckonců nás tento aspekt vede i k tomu, abychom si dopřáli to, čeho se často odříkáme, co podmiňujeme dosažením něčeho, co se bojíme si užít. Tak zjišťujeme, že přeci jen radost a spokojenost nejsou cílem a metou, ale měly by být nedílnou součástí každého našeho dne.

Oslím můstkem radosti a hodnoty se dostávám k dnešnímu svátku a přeji všem čtenářkám Buďte nejen dnes šťastné, spokojené a milované!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...