Astrologův čtvrtek 21.3.2024 – Konjunkce Venuše a Saturnu v Rybách

Druhý jarní den bude zajímavý. nejdůležitějším aspektem bude pravděpodobně konjunkce Venuše se Saturnem na 13. stupni Ryb. Začalo už jaro, připadá nám, že běžíme dopředu, včerejší trigon Slunce a Luny v ohnivých znameních nás dovedl rozradostnit, ale je tu celá řada menších i rozsáhlejší záležitostí, na něž si musíme posvítit.

Pro cestu dál je si toho docela dost nutné ujasnit a dnešek a zítřek, ať chceme a nebo se nám to vůbec nehodí, jsou pro to ty správné dny. Koneckonců konjunkce Venuše se Saturnem je vždy o vyzrálých hodnotách, postojích tvorbě a samozřejmě ženství. V případě znamení Ryb jde víc o pocity, dojmy, filozofii a takové to cítění nálad, ale to vůbec nesnižuje serióznost konjunkce. Naopak se jedná o vnitřní motivace k tomu, co běžně děláme a jaké cesty nebo přístupy volíme.

Konjunkce Venuše se Saturnem po nás vyžaduje jednoznačné postoje v mělkých vodách benevolence. Konjunkce je i o vykolíkování si prostoru a o tom, abychom se uměli dobře postavit tak, aby na nás bylo vidět. Také my musíme vidět a nepřehlédnout žádnou špatnost ani nepravost páchanou na tom, co je pro nás svaté nebo aspoň důležité.

Konjunkce Venuše a Saturnu se děje v Rybách, tedy i pod patronem Neptunem. Měli bychom pochopit výhodu jasných postojů pro budoucno. Neměli bychom se nechat omezovat nebo ohlupovat lidmi kolem, ale podívat se, o co tady skutečně jde.

Neméně významná bude i rozbíhající se konjunkce Merkuru s Chironem v Beranu. Ta je o citlivém naslouchání, jemných dotycích, informacích, které pomohou, ale i o křehkých sourozeneckých vztazích a druhých šancích, jež dostáváme ve vztazích obecně, třeba i po mnoha měsících a letech.

Tak až se s radostí rozeběhneme dolů po jarním svahu, vzpomeňme si na to, že něco důležité (nebo někdo významný) čeká, až dostane pozornost.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...