Astrologův čtvrtek 25.2.2021 – Porážka nebo vítězství?

Dnešní aspekty nám budou takto polarizovat životní situace. Fajn. Nezbývá než toto přijmout a zároveň si uvědomit, že vše se odehrává v naší hlavě. Rezignace nebo boj. Sami si na základě zkušeností stanovujeme momenty, ve kt. budeme bojovat a chvíle, v nichž se to momentálně nevyplatí. Často se to může různě posouvat a měnit, nic totiž není definitivní. Jen smrt (a daně, jak někde říkají Američané). Takže dokud neležíme na zemi, vždycky je to ještě dobré. A pokud už tam jsme, můžeme najít sílu se zvednout, je-li vůle ovšem.

Tak a o té síle a vůli to dnes bude. Luna ve Lvu v opozici na všechny možné planety ve Vodnáři. Mars v trigonu s Plutem s radostí přivádějí do našeho života ta nejsilnější témata a to, co aktuálně tvoří základ naší budoucnosti. A tak si uvědomujeme, že největší zodpovědnost (ano, to je téma Pluta v Kozorohu) nemáme vůči společnosti a lidem okolo, ale především vůči sobě, vlastnímu fyzickému a psychickému stavu (Mars je v Býku, tedy fyzično) a vlastní budoucnosti. Princip života říká jasně Nikdy si neuzavírej kvůli současnosti cestu do budoucnosti. A právě trigon Mars – Pluto hovoří o tom, že nyní je potřeba nastartovat (v sobě, tiše, pomalu a rozhodně) nové věci. Jaro je ve vzduchu, jaro je za dveřmi a je potřeba na něj myslet.

Čas se Sluncem v Rybách je období vzdálení se od fyzických záležitostí, čas ponoření se do vlastních záležitostí, příležitost řešit si vlastní problémy. A opět, výsledky nelze předjímat. Tak jako Luna ve Lvu dnes chce mít jasno a potřebuje vědět, my nevíme, jen se chystáme a postupně hledáme, co by nám dál v životě fungovalo.

Dneska tak je den, kdy bychom neměli používat sílu a paradoxně bychom měli obnovit v sobě cituplnost a citlivost. Tam, kam se nedostaneme silou, můžeme vejít i projevy porozumění. O to tady na světě momentálně jde. Vede nás k tomu Jupiter a Saturn ve Vodnáři. Naučit se hledat porozumění, konsenzus, společná témata i společné vize, kt. budou fungovat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...