Ondřej Habr: astrologův čtvrtek 12.3.2020 – Luna ve Štíru

Před polednem vejde Luna do znamení Štíra. Jako obvykle nás v tomto postavení provádí hlubšími brázdami našeho života, vyžaduje naši bdělost a připoutává pozornost k tomu, co je pro nás opravdu důležité. Často se tak věnujeme svým bolavým místům a nemáme možnost objektivního rozhledu kolem sebe, natožpak i nezávislého posouzení. Proto nás ve dnech se štíří Lunou mohou strhnout k nerozvážným projevům, k jednostrannému posuzování ty události, které k nám silněji promlouvají.

Lilit s Chironem jsou stále v kvadratuře s osou lunárních uzlů v Raku a Kozorohu (technicky tento kvadrát trvá cca už 10 dní) a přinášejí iracionální nálady. V podstatě nás nutí jednat ve smyslu našich největších strachů a obav. Technicky vzato to nejsme my, ale cosi, co se za nás nehezky rozvíjí. Stačí se podívat na postavení nativní Lilit a nativního Chironu. Největší neštěstí totiž není to, co se děje, ale to, jakým způsobem dovedeme situace nešikovně uchopit.

Nějaká pozitiva? Jistě, sextil Jupiter v Kozorohu – Slunce v Rybách apeluje na vlastní stabilitu, pravidla, jež dáváme sami sobě a která vyplývají z našeho vlastního přesvědčení. Sebedisciplína založená na poznání sebe sama. Je to vysoká škola umění sebevlády, ale to, co se naučíme, úspěšně použijeme v dalším životě.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...