Astrologův čtvrtek 29.2.2024 – Správné kroky

Končí únor, měsíc, jehož tečkou byla výrazná trojkonjunkce Merkur – Slunce – Saturn v Rybách. Včera jsem o ní mluvil se studenty, kdy jsem vypichoval její akcent na řešení, dotažení a vyřešení důležitých procesů. Pokud něco zůstane ke knci měsíce rozděláno, nestabilizováno a bez trendů k ukončení, je možné, že takto to vydrží ještě delší čas.

Luna ve Štíru prostřednictvím trigonu stále oživuje včerejší události a nechává je opravdu zaznít a rezonovat. Možná se tak významným událostem včerejška dostane více sluchu a pozornosti než by to bylo běžné. Možná nás tyto chytnou za srdce nebo za duši. Nebo aspoň za ruku a dovedou nás k praktickému řešení problémů. Přece jen se budeme víc angažovat, víc bát a nejspíš i víc soucítit.

Merkur poté co opustí konjunkci se Saturnem a Sluncem naváže sextil s Jupiterem v Býku. A tak čekejme podporu dobrým myšlenkám, vážně míněným plánům, nepochybujme nad úmysly lidí, se kterými jsme včera měli důležité nebo hluboké rozhovory. Je tu příležitost udělat správné kroky a rozšiřovat dobré myšlenky. S ohledem na opozici Luna – Jupiter, což ale bude téma večera a první části noci bychom si s tím pácháním dobra měli pospíšit. Tak jak bude den pokračovat do večera a do noci, budeme stále výrazněji konfrontováni se strachem ze změn a s obavami abychom něco nezkazili.

You may also like...