Astrologův čtvrtek 3.2.2022 – Merkur stojí

Naší pozornosti by neměl uniknout Merkur. Je na 25. stupni Kozoroha těsně před otočkou. Netrpělivě očekáváme už několik týdnů na to, až se naše procesy, v nichž vězíme až po uši pohnou. Netrpělivost není na místě, máme za úkol si odžít to, co jsme přeskakovali letíce dopředu za vidinou radostného uskutečnění našich plánů.

Slabý Merkur na jednu stranu nedovoluje jít dopředu a my to aktuálně vnímáme intenzivně. Problémy nejsou jen s komunikací, domluvou, myšlením a technikou, ti všichni se vydávají tak trochu po vlastní cestě, ale do potíží se dostáváme i s časem, rozvrhem, kalendářem a přesností, protože Merkur je v Kozorohu. Jeho dispozitor, Saturn se nachází ve Vodnáři v konjunkci se Sluncem. A tak se na místě objevuje i netrpělivost a prchlivost. Naštěstí jen dočasná jako symbol a projev emocí uvnitř nás samých.
Konjunkce Slunce-Saturn bude přesná v pátek na 16. stupni Vodnáře, působí ale už dnes. Hledáme svůj vlastní postoj k událostem, osobní výraz, potřebujeme si k cíli dojít individuální cestou. Snadněji se dostaneme pod tlak a napětí. Na druhé straně jsme velmi otevření potřebám lidí okolo, vstřícní a ochotní všude tam, kde vidíme, že je nás třeba.

Ve všech bouřích hněvu i touhy, kt. aktuálně probíháme a jež nás pohlcují, hledáme sebe, své postoje a výraz. A tam se koneckonců tvoří i naše budoucnost.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...