Astrologův čtvrtek 6.10.2022 – Není čas na divení

Dnešnímu dění bude dominovat trigon Merkur – Pluto. Bude přesný v pátek, ale odhaduji, že bude dnes už výrazný. Zdá se, že tento trigon uzavře většinu našich témat, kterými jsme se zabývali po čas merkurické retrogradity. Možná se také vyjasní pochybnosti, jež nás v té době přepadly. Můžeme si také lépe zorganizovat život, najít záchytný bod nebo porozumět tomu, co se s námi děje a adekvátně zareagovat. A skutečně, dnešní reakce budou velmi praktické, budou zohledňovat důležité skutečnosti a často se budeme divit, proč jsme na to nepřišli dříve.

Jestli bude čas na divení se. Události budou pěkné odsýpat a organizovat se ne podle toho, jak chceme a máme v plánu, nýbrž podle vyšších pravidel a společenských vlivů. Své přidá i Luna v Kozorohu, jako obvykle pragmatická a nadčasová.

Saturn s Uran jsou už velmi blízko vzájemného kvadrátu. Sice do přesného úhlu nedojdou, ale i tak (možná, že právě proto) nám už nyní hezky v těchto dnech zatápějí. Až do otočky Saturnu na konci měsíce se budou šrouby utahovat. Obě planety mají kolektivní povahu a působí tedy víc prostřednictvím pravidel a sdílených (partnerských, rodinných, pracovních atd. atd.) hodnot. Velmi dobře dovedou rozpoznat naše slabé téma a umějí podchytit bolavá místa. Často ukazují na situace a oblasti, kde už musíme (a víme to, je nám to dáváno najevo) jít dopředu a kde se nedovedeme přehoupnout do činnosti a aktivního řešení. Jak píšu, na rozlousknutí máme ještě nějaké tři týdny, pokud neuspějeme, svět se nezhroutí (ačkoli falešná proroci to periodicky prohlašují), ale akutní a tudíž řešitelné problémy se stanou chronickými a z povzdálí působícími skrytě.

Nenechme se ale vystrašit saturnskými hrozbami, a užívejme radostně dneška, Luna v kvadrátu se Sluncem i Venuší malm jasně ukáže, co potřebujeme a co máme dělat 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...