Astrologův pátek 9.4.2021 – Luna v Rybách: Nebojme se stínů

Mars v kvadrátu s Neptunem ukazují na to, že se jako na houpačce zmítáme v protichůdných řešeních. Můžeme vidět věci hned z jedné a pak zase druhé strany. často i vyhrocené. Cesta od extrému k extrému je vysilující, naděje se střídá z beznadějí. To, co jednu chvíli pohřbíme, ve druhé vyzdvihujeme. Také se zdá, že necítíme a nevnímáme věci tak, jak jsme byli zvyklí. Objevují se strachy ze zklamání, z neschopnosti. U sebe i lidí okolo. Ptáme se čemu věřit. Komu naslouchat. Nedá se moc plánovat, nevidíme reálné plány. Naštěstí situace není tak pesimistická, jak to na první pohled vypadá. Ani komplikovaná. Jen říká to, abychom věřili sami sobě. Abychom se spolehli na to, co jsme vytvořili (a nemyslím tím jen hmotné záležitosti, ale i spojenectví, vztahy, kontakty, způsoby komunikace…). Měli bychom se dívat na dlouhodobé hodnoty, na něco, co už existuje měsíce a roky, navrhuji rovněž věřit víc těm kolem nás. Často si do nich projektujeme něco, co není. Zdá se, tedy, že tento aspekt a dnešek nás vedou k tomu, abychom více důvěřovali sobě a vlastním schopnostem a trochu se poprali se stíny.

Luna bude celý dnešek v Rybách. Je to poslední znamení zodiaku a jak se bude víc a víc blížit jeho poslednímu stupni, tak budeme cítit procesy jako fatálnější a sebe jako bez nálady. Když bychom měli ale úkol, zájem a projekt, kt. nás plně nadchne, je šance dosáhnout pozoruhodných výsledků. Luna v Rybách obrací totiž každý měsíc (kdy do tohoto znamení dojde) náš pohled do nitra. Vede ke sjednocení mysli a srdce. Doporučuje nám prozkoumat ono křehké a esenciální spojení. S Lunou v Rybách jde o vnitřní radost, o vlnu, na které plujeme. Máme šanci vidět i to své srdce a zkoumat, zda se umí radovat, být spontánní a jestli dovede reagovat na příslušné podněty zvenčí.
Luna ve znamení Ryb obvykle vede k doprožívání a ukončování. Poslední znamení zodiaku více nežádá. Chce se po nás ale také nastolení jednoty toho, co myslíme, říkáme, řešíme i cítíme. Jakákoliv disproporce a konflikt mezi jednotlivými částmi našeho já je teď najednou víc vidět a je znát v náladách, nejen našich vlastních, ale i těch, ve kterých se obracíme k lidem kolem sebe.

No, neměli bychom být psychoanalitiky, ale spokojenými a šťastnými lidmi a tak určitě méně řešme a více žijme. A nebojme se těch stínů. Buďme mezi lidmi i se nebojme být chvíli sami.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...