Astrologův nov ve vodnáři 11.2.2021 – Začátky cest

Novoluní nastane na 24. stupni Vodnáře v osm hodin večer. Slunce se schází s Lunou, v širší konjunkci ve znamení je i Merkur, Venuše, Jupiter, Saturn.

Konjunkce je na rozdíl od expresivního úplňku zážitek vnitřní. Procesy a děje se neprojevují ve vnějším světě, o to více je zažíváme. Každá konjunkce je konec i začátek, naše úkoly jsou tedy v tom, abychom si uvědomili, do čeho se máme pustit, čemu věnovat pozornost, podle čeho se orientovat.
Vodnářské energie mohou navenek vypadat jako veselé, hravé, mile experimentující a lehce dobrodružné. Jestliže jsou ale zkrouhnuty v kvadratuře působícím Uranem (vládcem Vodnáře), nejsou až tak příjemné.
Mysterium Vodnáře je experiment, vnější pohled, inspirace. Z aktuálních Vodnářských experimentů mrazí. Vodnář v nás ví vše nejlíp a tak se pouští do pokusů. Zjišťujeme, co vše zvládáme, soustřeďujeme se na úkoly, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou důležité. Jdeme si za vizemi a plány a není kolem nás něco, co by nás zastavilo.
Právě uranská kvadratura nás má za úkol probrat. Uran námi třese a vede k tomu, abychom se vzpamatovali. Uran se nachází ve znamení Býka, znamení bohatého a emotivního života. A tak na jedné straně vidíme trochu mechanický svět plánů a představ, cílů a také strachů, kt. motivují k činnosti. Na straně druhé jsou “měkké“ faktory, klid, pohoda, užívání si. Možná leckomu z nás přijde, že jsme se všichni dohromady a každý zvlášť někde zapomněli. Je tedy čas se vrátit. K sobě, k tomu, co nás baví, těší a dělá spokojenými. Čas vrátit se k přirozenosti.

Aktuální nov nás často staví před silná témata a těžké úkoly. Zdá se, že vše, co probíhalo v minulých dnech a týdnech, v těchto momentech vrcholí. Na nás je, abychom se postavili všemu, co se děje a co se od nás očekává, čelem. Takový střet už předem v nás vyvolává potřeby definovat si vlastní zájmy a cesty, kterými za nimi půjdeme a způsoby, jak je budeme prosazovat. Častokrát je to buď a nebo, ale Vodnář v nás by neměl rozhodně uhnout.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...