Astrologův páteční úplněk 29.9.2023 – Začátky v Beranu

Dnes je ráno úplněk na sedmém stupni znamení Berana. Úplňková témata jsou každému pravidelnému čtenáři jasná. Jde tu o odkrytí, otevření, projevení se. Týká se znamení Berana. Řešíme tedy aktivity, nejlépe spontánní. Zabýváme se ptojevy ega, nejčastěji samostatností. Vidíme mnoho dílčích záměrů, které se prolínají, kříží. Sledujeme, jak plány, vize a očekávání se (ne)potkávají se skutečností. Pracujeme na tom, aby se potkaly. Základním úkolem Berana je projevovat se (a projevy kultivovat), začínat a zahajovat (u pokračovat s tématy dál), bojovat (a neubližovat), účastnit se aktivně (a nemluvit do života jiným).

Přichází tedy vhodný čas začít s něčím vlastním, samostatným a svébytným. Můžeme vidět i lidi kolem, jak se potýkají se svými úkoly. Možná je i doba, ve které je možnost požádat o pomoc a podporu. Beran je symbolicky na vše sám, učí se ale ve své hlavě a pak i činech spolupracovat.

Dnešní kvadratura Venuše ve Lvu s Jupiterem v Býku se nám věru nehodí. Už jsme se naučili v poslední době na snadné stereotypy a příjemně se opakující rituály. Přicházejí nejen tranzity, ale hlavně události, které nás z klidu a opakování téhož vyvedou.

Je potřeba se dost soustředit, abychom vymysleli správná řešení pro to, co přichází a uvolnili se proto, abychom našli odpovídající nástroje k řešením. Změny jsou možné a kdo se jich nebojí, má otevřené okno pro ně. Tato doba je cokoliv, jen ne klidná, neklid nás motivuje pro posuny v životě. Kvadrát se týká vztahů, prožijeme je z jiných úhlů pohledu, týká se i vlastních hodnot, leccos potěší a mnohé zneklidní. Zařiďme, aby toho prvního bylo dál spíš víc a druhého raději méně.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...