Ondřej Habr: astrologův čtvrtek 28.5.2020 – Merkur vstupuje do Raka a cit do života

Krátká exkurze do minulosti, včera a předevčírem byly důležité dny z pohledu vztahů, Juno, planetka, která má tento aspekt života na starosti, byla v trigonu se Sluncem v Blížencích. Mnoho se mluvilo, jednalo, informovalo, a to harmonicky. Skutečně je po těchto poměrně intenzivních procesech svět zase o něco lepší místo k životu. Stavěli jsme se vstřícně k návrhům a dokázali až s altruistickými postoji vyhovět.

Ale pojďme se podívat na dnešní dění tam nahoře, respektive tady dole. Sextil Venuše v Blížencích s Lunou ve Lvu je jistě fajn. Posílí komunikaci a její upřímnost. Jiný sextil, tentokrát Slunce a Chironu v Beranu nám dovolí pracovat se starými zátěžemi. Ty mohly v minulosti vzniknout nesprávným chováním vůči sobě nebo světu okolo. Vše je zapomenuto a lze tak bez obav vstoupit i na zdánlivě ožehavou půdu. Možná lze zkusit i to, o čem jen sníme a nemusí to špatně dopadnout.

V polovině sextilu se nachází totiž Uran v Býku a tak budeme-li konkrétní, jednoznační a budeme se chovat jinak než v minulosti, je tu příležitost nastartovat to, co do nynějška jen živořilo.

Samozřejmostí je ovšem to, že nic nepřepískneme. To se může nabízet právě kvůli trigonu Lilit v Beranu s Lunou ve Lvu. Ten nám říká, že nejspíš nedostaneme přesně to, co očekáváme. Ale nebudeme-li trvat na doslovném splnění požadavků, může se dostavit i jiný úspěch než ten, který jsme čekali. Předpokladem je ovšem samostatnost, nenásilí a sebeovládání.

A nakonec jsem si nechal už račí Merkur. Opouští Býka, nejspíš proto, že vše podstatné bylo pro teď splněno a vytvořeno a nyní se již můžeme soustředit na prožívání. A skutečně, Merkur v Raku jako by byl předznamenáním velkých prázdnin. Uvolňuje napětí, podporuje fantazii. A vyzývá k plnění si snů. Hodně hovoří za naše nitro. Navíc nás letos čeká račí opáčko, Merkur bude mezi 18. 6. a 12. 7. retrográdní. Zdá se, že svět a tím pádem i nás čeká nejen zklidnění, ale i touha po návratu obvyklých, stabilizujících procesů. Možná i ty prázdninové dny aspoň ze začátku klapnou podle představ. No, ale to je ještě tak trochu budoucnost, která se bude odehrávat mezi 6. a 15. stupněm Raka.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...