Astrologův pátek 1.3.2024 – Předsevzetí

Nový měsíc, nová témata? Ani zdaleka ne, planety se neřídí kalendářem. Stále ještě bude fungovat trojkonjunkce ze středy ve složení Merkur – Slunce – Saturn v Rybách. Nějaká rozhodnutí už máme za sebou. Prošli jsme pevnými body, na kterých jsme si museli přiznat příjemné, ale i nepříjemné věci. Někteří z nás si dali předsevzetí. Mnozí se rozhodli alespoň v detailech dělat něco jinak. A část z nás v sobě objevila skryté rezervy. Zdá se, že dnešek je tu ještě k doplnění.

Trojkonjunkce má svého partnera v Jupiteru v Býku, který je s konstelací v sextilu, dá se říci tedy, že se každému, kdo se zajímá dostane rady nebo pomoci. Jupiterský učitel je nablízku.

Co se dnes ale mění, je Luna, která je dnes ve Štíru a tak ji najdeme v opozici s Jupiterem a posléze Uranem a v kvadratuře s planetami ve Vodnáři (Mars a Venuše). Nálady tak čekejme jako na houpačce s tím, že výkyvy si skutečně vychutnáme.

Také se v něčem vrátíme k situacím z minulého týdne, kdy konjunkce Marse s Venuší (22.2.) výrazně promluvila do našich vztahů, hodnot, vnímání kvalit a způsobů, jak jsme se rozhodli řešit problémy. Stručně řešeno, místo toho, aby se témata zjednodušovala, stanou se komplikovanějšími. Možná právě proto, abychom si jich všimli a donutili se něco s nimi dělat 🙂.

Venuše ve Vodnáři v sextilu s Chironem v Beranu může přinést nové pohledy do stávajících záležitostí. Pokud se budeme snažit, můžeme lecčemu přijít na kloub.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...