Astrologův pátek 19.3.2021 – Na prahu jara

Jaro klepe na dveře, už zítra je tu rovnodennost a s ní vstup Slunce do Berana. Do té doby nás čeká dočišťovací období. Také se řada záležitostí završí, zjistíme tedy, o co jde a dosáhneme svého. Trpělivost přináší růže. Spontánně se budeme tlačit k tomu, abychom dokončili rozdělanou práci, plnili dané slovo. Bude tu i šance projevovat lidskost, citlivost, citovost a empatii. Všude tam, kde jsme byli třeba příliš konkrétní, pragmatičtí, racionální a rychlí. Je také čas se na den dva zastavit a uvědomit si, o co v životě kráčí. Pro život samý jsme zapomněli žít. Už v sobotu nás čekají nové starty a tak je celkem fajn provést očistu a nabrat síly. Zdá se, že je potřeba, aby vše, co bylo naznačeno, došlo až na konec a ten byl zažit a tím pádem i přijat. Nejspíš tak dneska nepřijde nic nového a budeme si muset recyklovat dosavadní úkoly a situace.

Luna v Blížencích signalizuje zájem o prostor kolem sebe. Uvědomujeme si, že nejsme ostrovem uprostřed oceánu. Zatím tedy hledáme nové trasy, cesty a možnosti. V kombinaci s rybím Sluncem a nastupující lunární čtvrtce vylučujeme to, co nám nesedí a naopak směřujeme tam, kam nás vede srdce. Tím že je ale Slunce v Rybách, spíš vylučovací metodou zjišťujeme, co nás nebaví a hledáme, co nás upoutává na jednom místě. Zkoumáme závazky a smlouvy, kt. jsme si sami dali.

Venuše v Rybách se takřka scházejí, chybí jim jen necelé dva stupně. Prostor kolem je plný nevyslovených a přesto velmi hlubokých přání. Zatím se ale nebudou plnit, obě planety se sejdou totiž až v Beranu 26. března. Zdá se, že tedy se přání odkládají. Splněna nebo naznačena budou až příští pátek. Tam tedy čekejme pohyb.

V poslední době sleduji aspekt, který se postupně naplňuje mezi Neptunem a Jupiterem. Obě planety se v neděli sejdou v polosextilu. V aspektu, který více slibuje než plní. V aspektu, jenž se spíš symbolem než návodem. A co praví? Zdá se, že od neděle se zvýší naše šance na spokojený život. Aspekt říká snažme se a bude nám pomoženo. Vyjít ale musíme sami.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...