Astrologův pátek 20.1.2023 – Merkur se v Kozorohu rozbíhá

Merkur se v Kozorohu rozbíhá dopředu a navíc v konjunkci s Lunou. Toto setkání bude na 9. stupni, bude se tedy týkat nejen všech, ale jmenovitě Kozorohů, ale i našich planet v nativním horoskopu plus/ mínus umístěných od 4. do 14. stupně tohoto znamení. Pro Raky platí totéž, jen s opozicí, tito budou vystavování výzvám a pokušením.

O čem setkání bude? Nastartuje dlouhodobé procesy, bude nás také konfrontovat s tím, čemu a v co věříme. Proběhne kolem nás i téma sebedůvěry, odvahy pustit se do něčeho, v čem jsme na začátku a kde bude hodně záležet na nás, jak se to celé bude vyvíjet. Budoucnost je jako vždy nejasná, ale my o tom přemýšlíme intenzivněji než jindy.

V kvinkunxu s oběma planetami je Mars a tak vážně pochybujeme a říkáme si, jestli to stojí za to. Znovu a znovu se ohlížíme zpět (a ať mi nikdo neříká, že minulost je pasé, ona je zdrojem informací a hlavně zkušeností) a porovnáváme si to, co bychom chtěli s tím, co je a mohlo by být.

Aspekty posledních cca 3 dnů jsou opravdu takové váhavé. Máme za sebou etapu mnoha podnětů na konci roku. Máme za sebou etapu přesvědčování se, zda je to, čím se zabýváme, třeba řešit. To byly první lednové dny. Nyní v etapě třetí přešlapujeme na místě, mluvíme o tom, co bychom chtěli a nejspíš se do něčeho pustíme. Ale stále nevěříme, nejsme plně přesvědčeni.

Dnešní aspekty jsou opravdu o budoucnosti, o tom, kam se vypravíme. Cítíme tíhu nutnosti, vnímáme serioznost, není moc smyslu pro humor tak jako jindy. Možná by stačila chvilka klidu, možná meditace, ve které se pokusíme vidět sebe sama na konci června. Zkusme to.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...