Astrologův pátek 23.2.2024 – Merkur vstupuje do Ryb

Téma číslo jedna je stále ještě konjunkce Venuše v Marsem ve Vodnáři na osmém stupni za laskavé asistence Pluta a Jupiteru. Pluto zajistilo, že to, co probíhá není až taková pohodička a že vztahy bereme zgruntu a dokonce si v nich děláme revizi nebo inventuru. Tak se bude ještě dít dnes a procesy budou pomalu končit. Tento týden nás tak měl za úkol orientovat na oblasti, kterých jsme si delší dobu nevšímali a nebo si v nich nedokázali udělat pořádek. Tomu hodně pomohl a pomáhá Jupiter v Býku. Svou mocnou silou se tu zajišťuje, aby naše myšlenky měly nějaké rozumné výstupy i v realitě. Možná se nám výsledky nemusejí líbit, ale ukazují na co aktuálně máme.

Úplněk nás čeká až v sobotu na 6. stupni Ryb a je tentokrát faktickým začátkem jara (tak jako každoročně). Je to čas, ve kterém je potřeba ukončit naše obvyklé zimní nálady, postoje a prostřednictvím očisty (ať dobrovolné nebo nedobrovolné) začít novou etapu.

Pomalu se blíží vrchol rybí sezóny, kterým bude nejspíš konjunkce Merkuru se Sluncem ve středu 28.2. (bude to silný den plný setkání, kontaktů a klíčových informací, důležitý pro přátelství i vztahy). Dnes Merkur po pobytu ve Vodnáři vchází do Ryb, kam se také pomalu přesouvá pozornost. Jsme jako polo vynořené ponorky plující na hladině. Uvědomujeme si to, v jakém prostředí se pohybujeme a chceme se v něm zorientovat. To, co vymyslíme, může být dále myšlenkami, ideami a plány pro další měsíce. Někteří si to vymeditují.

Dnešek bude důležitý i prostřednictvím polosextilu Pluta s Merkurem. Přijdou důležité momenty, rychlé jako blesk a stejně tak i zasahující. Možná nám osvětlí náš svět, naše situace. Víc toho asi nepředvedou, dál už musíme sami. Třicetistupňový aspekt polosextil nám otevírá dveře, co bude potom, záleží na tom, jak zvládneme a samozřejmě pochopíme co se po nás chce. A co chceme my sami pro sebe.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...