Astrologův pátek 26.8.2022 – Merkur vstupuje do znamení Vah

Po několika týdnech v Panně mění Merkur opět své znamení. Ve Vahách je také dobrý, už nelpí tak na kvalitě a není kritický. Je stále pevný, zdatný a navíc se umí rozhlížet kolem sebe. Napomůže to obchodu, vztahům, ale i myšlenkám, nebudeme se bát obohatit a přijmout poznatky a informace z okolí. Staneme se na jistou dobu prostředníky, budeme se učit spojovat. V těch lepších případech vhodné s vhodným. Vahovský Merkur prospívá stabilitě a drží úroveň. Podporu najde u Marsu v Blížencích. Mars v Blížencích sám o sobě je poněkud nezralý, chaotický, přelétavý a konfliktní. Trigon s Merkurem, který mu aktuálně vládne, by měl přispět k harmonickém prožívání, neměl by nás zavádět do krizových situací a hraničních momentů. Je skutečně čas na to, abychom si v sobě ujasnili, uhladili a naplánovali to, co je třeba. Čekejme také bohatý společenský život. Ve vnějším prostoru je možnost si vyjasnit spory a vyjednat si dobré podmínky.

Dnešní den, jenž je tedy přechodový, očekávejme spíš opatrnost a konzervativní přístupy. Novinky se mohou projevit v nabídkách a nových možnostech, které se mohou objevit. Merkur zasáhne i pozitivně do jinak nepříjemného vztahu Mars – Slunce (kvadratura), uhladí spory a možná i něco vysvětlí.
Přesná kvadratura Venuše ve Lvu s Uranem v Býku nám vtiskne do rukou kormidlo a donutí učinit manévry pro náš život potřebné všude tam, kde jsme ještě váhali nebo se akci vzpěčovali. Venuše aktuálně Uranu vládne a tak se jej bude snažit využívat ve vlastní prospěch. Je tedy šance změny a obratu k lepšímu, uvědomíme-li si to kormidlo v rukou. Zejména tam, kde je potřeba něco definovat, hovořit o kráse a kde je potřeba něco posílit, zkvalitnit, zlepši nebo zkrášlit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...