Astrologův pátek 27.5.2022 – Srovnat se a začít

Některé procesy budou stejné jako ve čtvrtek, přibydou ale i další. Kvadratura Pluto – Venuše zůstává, konjunkce Marsu s Jupiterem se bude dál zpřesňovat a kvadrát Merkur – Saturn také. Nově se objeví Luna v Býku.

Merkur couvající do kvadratury se Saturnem je velmi pomalý a tak bude charakterizovat celý zbytek týdne a i ten následující. V tomto kvadrátu se i Merkur otočí do dopředného směru. Pro nás to znamená, že se nejspíš snažíme upravit svoji minulost a upravovat to, co se nepovedlo. Přísný mentor Saturn koriguje merkurického žáka. Ukazuje, naznačuje a v některých případech a momentech i vyžaduje. Nedá se říci, že by se nám to vysloveně nelíbilo, aspekt je formující a v některých mnoha případech je nutno dát mentorovi za pravdu. Korigují se i naše příběhy, co není podstatné, je pomíjeno a co je důležité, toho si všímáme a pomalu to začneme žít. Možná nás tento kvadrát některými způsoby umravňuje. Zda se novinky v našem i kolektivním jednání chytnou, ukáže nejspíš až období okolo Merkurovy otočky kolem 3. června.

Dost jinak působí dobíhající konjunkce Marse a Jupiteru. Obě planety se brzy sejdou (v neděli na 4. stupni Berana) a zatím konjunkce působí tak, že otevírá možnosti a slibuje nám, že by se eventuelně mohlo splnit to, co potřebujeme a na co si myslíme. Aspekt působí konstruktivně. Uvidíme, jaké to bude po přesném nedělním spojení obou planet. Tato konjunkce má tendenci také zvětšovat, zviditelňovat a nafukovat. Především se to týká úsilí, aktivit, sportu a bojování. Ne vše tak může být vnímáno jako pozitivní.
Kvadrát Pluto a Venuše si dál vede svou písničku o krizi hodnot. O tom, že se neumíme odvázat a přát si, o tom, kde a jak se omezujeme a kterak se našich omezení týkají naše strachy. Tady je to na pozastavení se a mírnou analýzu, nelze jet setrvačností dál ve víře, že to nepříjemné překonáme. Ve hře je totiž Pluto a tato planeta v aspektech chce vždy přeměnu.

Dnes se tak setkáme s energiemi, kt. nás budou rozvíjet a rozbíhat, ale také s procesy a podmínkami, možná i chutí, jež budou brzdící a upřesňující. Ale to samozřejmě zvládneme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...