Astrologův pátek 3.6.2022 – Merkur se otáčí a jde dopředu

Merkur se po několika týdnech zpětného pohybu na své pomyslné dráze nebem otáčí a pomalu se rozhýbe v následujících dnech na cestu zase dopředu, tak že 13. 6. už bude po delší absenci znova v Blížencích. Samotný den otočky může být plný zmatků a nevyrovnanosti. Merkur je zodpovědný především za vyladění se, za propojení a pokud se mění jeho směr, mění se pochopitelně jeho nastavení.
Pro nás den otočky může představovat den blbec, ale také třeba i den, ve kt. se věci rozhýbaly a povedlo se z jakéhosi důvodu uvést události do pohybu.

Každopádně den otočky je dobrý k tomu, abychom si uvědomili, na co často myslíme, jaká vybíráme řešení. Z podstaty bud takový den rušit a také rozbourávat setereotypy. Zjistíme tak, že některé věci mohou fungovat i za jiných podmínek než doposud. Také se nám mohou otevřít oči. Můžeme přeskočit některé mezistupně na naší cestě.

S Merkurem, který jde dopředu lze v následujících dnech rychle nabrat tempo v záležitostech, v nichž potřebujeme postupovat dopředu a tématech, jež chceme rozvíjet. Aktuálně je vládcem Merkuru Venuše, tu najdeme též v Býku a tak může být naše pozornost často zaměřena na to, abychom(si) v životě zajistili vše potřebné a zařídili to, abychom se dobře měli.

Merkur se otáčí takřka na stejném místě, na kterém proběhl nedávný pověstný úplněk v ose Štír – Býk, ano ten s tím Algolem. Zdá se tak, že události dneška, ale i včerejška, pokud je podpoříme a pokud vyplývají z našich dlouhodobých směřování, ale i přání a plánů, mohou otočit, obrátit či nasměrovat náš život tam, kde jej potřebujeme mít. Během otočky se mohou objevit právě hlubší souvislosti, jež podpoří naše procesy.

Využijme tedy dnešní den k uvolnění se ze závislostí na každodenních situacích, na stereotypech v jednání, na povinnostech a osvoboďme se trochu.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...