Kamery Netatmo mají nové funkce pro dokonalé domácí bezpečnostní systémy

Netatmo, francouzský výrobce zařízení pro chytrou domácnost dnes oznámil novou funkci u svých bezpečnostních kamer. Nově spolu dokážou komunikovat a spustit sirény.

Vzájemná komunikace vnitřní a venkovní kamery

Pro zajištění většího klidu uživatelů a posílení ochrany jejich domovů jsou nyní inteligentní kamery Netatmo schopny vzájemně komunikovat. V případě zjištěného nebezpečí současně spustí vnitřní i vnější sirénu. Kombinace dvou alarmů o síle 110 dB pomůže zastrašit pachatele. Uživatel okamžitě obdrží prostřednictvím aplikace Home + Security oznámení na svůj chytrý telefon a může se rozhodnout, zda zavolá policii nebo jen poprosí souseda, aby prověřil, co se na jeho pozemku děje.

Bezpečnostní kamery Netatmo

Díky technologii rozpoznávání obličeje rozlišuje interiérová kamera neznámé tváře od členů rodiny. V kombinaci se senzory pro detekci otevřených oken a dveří a interiérovou sirénou tvoří kompletní bezpečnostní systém. Pokud dojde k manipulaci s okny či dveřmi nebo kamera detekuje neznámou tvář, obdrží uživatel na svůj chytrý telefon upozornění a siréna automaticky spustí alarm.  

Venkovní kamera dokáže rozpoznat osobu, zvíře, či vozidlo a je vybavena světlem a integrovanou sirénou, kterou může uživatel aktivovat na dálku v případě vniknutí na svůj pozemek. 

Oba modely kamer Netatmo (vnitřní i venkovní) se snadno instalují a nevyžadují žádné předplatné. Videa se ukládají lokálně na paměťovou micro SD kartu, aby byla zajištěna bezpečnost uživatelských dat. U produktů Netatmo jsou pravidelně prováděny aktualizace, a to automaticky a bez dodatečných nákladů: to je právě případ zcela nových funkcí kamer Netatmo, které jsou k dispozici všem jejich uživatelům i u nejstarších modelů.

Kompatibilita a vytváření scénářů

Inteligentní kamery Netatmo jsou kompatibilní s Apple Homekit, Amazon Alexa a Google Assistant. Uživatel tak může vytvářet vlastní scénáře pro připojení chytré kamery k dalším připojeným zařízením v domácnosti v různých kombinacích.  Prostřednictvím vlastních scénářů se může například zapnout zahradní osvětlení, když venkovní kamera zaznamená pohyb.

Cena a dostupnost

Interiérová i venkovní kamera a bezpečností systém jsou dostupné na e-shopu Netatmo a v prodejních sítích Alza, CZC a Smarty.cz. plikace Home + Security je zdarma a je kompatibilní s iPhony od verze iOS 9 a smartphony s Androidem od verze 5.0. Webová aplikace Netatmo je k dispozici pro počítače MAC a PC.

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100% bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů.

You may also like...