Astrologův pátek 4.2.2022 – Merkur se otáčí dopředu

Dnes se Merkur na 25. stupni Kozoroha otáčí po několika týdnech couvání dopředu a bude postupně tak jak bude na své cestě vpřed zrychlovat, uvolňovat zaseknuté události, rozvazovat uzly, zjednodušovat komplikace a umožňovat správné merkurické dění kterým je přemýšlení, sdílení, pohyb, obchodování, obsluha techniky a další a další.

I my zjišťujeme, že se lze svobodně nadechnout a lépe se vyjadřuje to, co ještě nedávno drhlo na patře. Samozřejmě se uvolní nejen příznivé věci a pro nás příjemné procesy, ale na své si přijdou i obavy, strachy a další záležitosti, kt. jsme drželi na uzdě a blokovali je.

Merkur se otáčí a na nás je abychom se rozhlédli a popřemýšleli o tom, jaký chceme vět. V těchto momentech nejsme tolik ve vleku událostí a zdá se, že mnohé si můžeme definovat a určit sami. Merkurickou otevřenost nejspíš zastíní solární téma. Slunce se setkává se Saturnem. Naštěstí se tak děje ve Vodnáři tak je úkol podobný tomu merkurickému. Najít a posbírat své vize, plány a touhy a pustit se za nimi. Znovu si definovat to, co dělat a co nikoliv. Osvobodit se od toho, co tíží, bolí, je nejisté, nepevné a nesrozumitelné. Najít si cestu k tomu, co je rozvíjející a co slibuje pěknou budoucnost.

Ještě jedno téma tu máme, sextil Mars – Jupiter. I tento aspekt nám chce pomoci. V tomto punktu jde o podporu v podobě statečnosti, vytrvalosti v záměrech a schopnosti formulovat cíle. Zdá se, že pátek může aspoň v malém pohnout naším světem. tedy v případě, že zapomeneme na strach a vzpomeneme si na to, po čem toužíme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...