Astrologův středeční slunovrat 21.12.2022 – Od slunovratu ke slunovratu

Letos padne zimní slunovrat do zajímavých konstelací planet. Slunovratové Slunce bude v kvadratuře s Jupiterem v Beranu, dva dny po slunovratu bude i nov v Kozorohu. Pak tedy 21. a 23. prosinec vymezují období výrazných vnitřních přeměn. Změn strategie, postupů a pristupů ke světu. Proto také právě do té doby bychom měli nasměrovat a napřít síly tam, kde chceme něco rozvíjet a kde potřebujeme, aby nám život dával smysl.

Víc než mystika nám pomohou konkrétní kroky, je třeba dát sobě, světu i lidem kolem nás jasné postoje, instrukce a pokyny. Jupiter z Berana dohlédne na to, abychom byli aktivní. Lehce se může stát to, že budeme vystaveni (nebo opakovaně či kontinuálně vystavováni) podnětům, výzvám, úkolům i nutnostem. Klidu se nedočkáme, je čas k pohybu.

Čas zimního slunovratu je dobou, ve které se vymezujeme vůči světu, obdobím, v němž obnovujeme svou identitu a časem, který máme na to, abychom si řekli, co bude dál. Následující měsíce z toho budeme žít.
Letos nám kvadrát Slunce s Jupiterem bude spíš více ukazovat na to, co nejde a nefunguje a na nás bude, abychom vykřesali jiskru naděje a vzali do ruky pochodeň řešení.

Navíc po 11 letech prochází opět Jupiter celým znamením Berana a dává šanci na obnovu sil a plánů, budeme-li o to ovšem stát a uděláme-li pro to něco.

Venuše nabíhá do trigonu s Uranem, obě planety hezky v zemských znameních tak nabízejí paletu nástrojů pro konstruktivní řešení situací, dobré plány, záležitosti tvoření a lásky, ale také ukazují na to, že období 21.-23.12. může leckoho z nás překvapit. Řekněme, že v tom dobrém. Aspoň většinou.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...