Astrologův Velký pátek 2.4.2021 – Síla myšlenky a význam slova

Během velkopáteční noci přešla Luna první polovinou znamení Střelce a dnes už je v konjunkci s jižním uzlem (ve Střelci). Znamená to zpomalení, zastavení aktivit. Hledání orientace, vymýšlení plánů. Ale také ztišení myšlenek a koncentrace na důležité záležitosti. Ideální rovněž pro meditace nebo soustředěnou duševní činnost.

Opozice Luna – Mars tentokrát přichází s rozhodováním kudy dál. Zkusit něco nového? Vydat se na nejistou cestu? Volit nevyzkoušené? Hledat toho, kdo mi porozumí? Nebo jít tam, kde to znám, spokojit se s konzervativním řešením situací. neriskovat a současně nebýt příjemně překvapen?

Sextil Slunce – Saturn se už rozpouští a tak je o něco méně odvahy a rebelství. vnější faktory nám už tolik nenahrávají, nejsme odvážní a ani nad věcí. Už si světlo svých rozhodnutí musíme nést v sobě.

Možná nakonec bude aspektem číslo jedna dneska sextil Merkur – Pluto. Aspekt ukazující na sílu myšlenky a hodnotu slova. Při takových aspektech je potřeba mluvit málo a zároveň se slov nebát. Skryté se vyjeví a jasné prozáří. Slova půjde lépe formulovat. Uvědomíme si, jak nám v poslední době škodil slabý Merkur v Rybách. Věřili jsme slibům, nedovedli si záležitosti ověřit, zapomněli na to, jak má vypadat pravda a jasné informování. je načase s tím něco udělat, jinak můžeme snadno sejít z cesty. Než něco řekneme, přemýšlejme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...