Autosalon 22 na Primě je zaměřen na kupé, je pro každého? Komu bude slušet nejvíc? Tomu, kdo se do něj vejde…

Na co se mohou diváci těšit v novém díle Autosalonu? Na poměrně obehrané téma, ovšem v podání expertů Autosalonu to bude opravdu pecka. Slovy básníka řečeno:  Není vůz typu kupé téma lehce tupé? Jak jsme již zmínili, experti pořadu se umí na obehrané téma podívat inovativně, prostě jinak. Proč taky nevyvrátit klišé o tomto typu aut kolující, že…  Mnozí si totiž myslí, že „kupé“ znamená stísněnou sportovní placku, kam se taktak vejde štíhlý svalovec s pekáčem buchet místo břicha… Jenže co třeba vozy typu kupé-SUV? Myslíme, a na zoubek se podíváme, takovým těm zakulaceným polo-offroadům, co připomínají pojízdnou almaru na kolech. Jenže ta almara z nuly na 100 zrychlí pod 5 vteřin.  Do takové káry se vejde i dobře živený pan ředitel a dozadu a dozadu klidně naloží i pár kousků starožitného nábytku, který během oběda pořídil v internetové aukci. Budeme u jedné premiéry takového přerostlíka ze stáje Mercedes-AMG, Jeho celý šlechtický název zní „Mercedes-AMG GLE Coupé 53 AMG 4Matic +„. Než tohle jméno vyslovíte, on letí přes 100 km v hodině a za sebou nechává žíznivou čáru.

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon již tento čtvrtek 28. května ve 20.15 na Prima COOL a v reprízách 30. května v 8.35 na Primě, případně 30. května ve 23.05 na CNN Prima News.

Podíváme se na kupé ze stáje Subaru, který si už pravděpodobně jako nový nekoupíte, ale jako bazarovka pro začínající driftery se zdá naprosto ideální. S ním se BRZ-y naučíte lítat dveřma napřed. O koho jde? No přece o Subaru BRZ

I mezi motorkami se najdou unikáty, které  jen tak někdo nemá. U nich kategorie „kupé“ samozřejmě neexistuje, ale výjimečný kousek za 600 000,- jménem Norton udělá parády víc než kdejaký sporťák, i když vypadá jako stroj vytažený z dědovy garáže, kde hnil posledních 50 let. 

A vrchol všechno? Opravdu překrásný kus jménem Lexus LC. To je přístroj, který jakoby se na planetě Zemi ocitl náhodou. Mezipřistání na cestě mezi vzdálenými galaxiemi. Natře to konečně někdo sebevědomým italským supersportům? Umí to poslat bokem do zatáčky?To zjistíte v aktuálním díle pořadu Autosalon. Tak se dívejte!

Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! To bude aktuální pořad AUTOSALON. Nezapomeňte sledovat ani web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za to vidět. Bavte se s námi a nezapomeňte, i tentokrát to bude jízda!

You may also like...