Autosalon 5: Elektrické tahače v akci, jak skákat přes horizonty a návrat hranatých karosérií

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 2. února ve 20.15 na Prima COOLBaví vás svět rychlých motorů, ekonomických motorů, ale hlavně – krásného designu? Pak jste tu správně. Autosalon tohle všechno nabízí. Už ve středu. A zde je malá ochutnávka toho nejlepšího, co byste měli během zimních měsíců o mobilitě vědět. Jaké novinky si pro vás štáb připravil, a které by vám tedy neměly uniknout?

Pořád se řeší emise osobáků. Tisíce čoudících kamionů jsou ale daleko větší problém. Samozřejmě, že všechno nemůže jezdit po železnici. Škoda Auto proto například pro logistiku používá elektrické tahače. Tak jim odpojíme návěs a po fabrice si trochu zagumujeme, co říkáte?

Jak skákat přes horizonty, jak sjet prakticky kolmý svah nebo kde v divočině přespat? Všechno se dozvíte v reportáži, která bude přípravkou na nejtěžší motoristický závod světa. Vybrali jsme si proto Toyotu Hilux a Tomáše Ouředníčka, tedy hodně odolné auto a zkušeného dakaristu. Aby výsledky stály za to a vy jste se bavili. To je přece jasné.

Cenově dostupná rodinná auta jsou mnohem bezpečnější, rychlejší a prostornější, než byla před deseti lety. Mnohdy se ale zapomíná na pohodlí, originalitu – a taky dostupnost je s otazníkem. Výjimkou se zdá být Citroen C3 Aircross. Otestujeme jeho nejsilnější benzínovou verzi. A zjistíme zajímavé věci, takže se vyplatí sledovat i test, který na první pohled příliš vzrušení nenabízí.

Tak, jak se do módy vrátily bílé ponožky, in zase začala být hranatá auta ve tvaru hatchbacku. A když něco takového má přes 300 koní a umí se to proměnit v pojízdnou kuchyň, stojí to rozhodně za test. Expert Pepa tak vyzkouší závodní i grilovací schopnosti modelu Hyundai Ioniq 5.

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

Foto: Toyota CE

You may also like...