Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové

První ročník charitativního závodu Běh dobré vůle se uskuteční 12. září v 18 hodin v oboře Hvězda v Praze 6. Výtěžek ze závodu bude použit na pomoc rodinám v tísni. Těšit se můžete na individuální běhy a štafety, dětské běžecké závody, bojovku pro děti, funky tancování s Qašou a další aktivity.

Na 2,5 kilometrovém okruhu v oboře Hvězda je možné zaběhnout si trať na 5 km, 10 km nebo štafetu. Pokud nemůžete běžet, ale přesto chcete přispět, přihlaste se a v kategorii běhu vyberte virtuální startovné. Vaše jméno ponese na závodě jeden z patronů. 

Startovné:

  • Běhy pro děti a juniorské běhy               50,– Kč
  • Běh pro ženy 5 km (2x 2,5 km)             450,– Kč
  • Individuální běh 10 km (4x 2,5 km)    550,– Kč
  • Štafeta 4 x 2,5 km                              2.500,–Kč
  • Virtuální startovné                                 300,– Kč

​Prvních 200 běžců, kteří uhradí startovné, získá funkční tričko závodu z limitované edice.

„Ke dni 10. 9. máme 458 registrovaných závodníků a částka vybraná na startovném se blíží 200 tisícům korunám. Zájem o první ročník Běhu dobré vůle je veliký, moc děkujeme všem, kteří s námi ve čtvrtek 12. září v oboře Hvězda poběží. Všechny vybrané peníze použije Nadace Olgy Havlové na pomoc rodinám v nouzi,“ říká Monika Granja, ředitelka Nadace Olgy Havlové.

Komu závod pomůže:
Veškerý výtěžek ze startovného půjde na pomoc rodinám v tísni (rodiny v nepříznivé životní situaci ovlivněné nemocí, ztrátou bydlení či domácím násilím). Více informací zde.

Běh zaštítili:
Běh zaštítily a také se jej osobně zúčastní významné osobnosti českého sportu i kultury. Mezi nimi třeba oštěpař Petr Frydrych, bronzový medailista z MS v Londýně 2017. Další tváří Běhu dobré vůle je běžec Jakub Holuša, zlatý medailista z halového ME 2015 a dvojnásobný stříbrný medailista z halových mistrovství světa a také hudebník kapely Wohnout, výtvarník a fotograf Honza Homola. Účast potvrdila i běžkyně Eva Vrabcová Nývltová, bronzová medailistka v maratonu z Mistrovství Evropy 2018 a zaběhat si s námi si přijde i herečka Ester Geislerová nebo Jana Nosková, která našla lásku k běhání poté, co onemocněla roztroušenou sklerózou.

 

You may also like...